reklama

10 lipca 2018

Pośmiertnie odznaczony przez prezydenta Dudę

Pośmiertnie odznaczony przez prezydenta Dudę

Zmarły dwa miesiące temu Mieczysław Krzysztof Kuliński z Leszna, który w latach 80-tych minionego wieku był jednym z ludzi solidarnościowego podziemia, został pośmiertnie odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Uroczystość wręczenia Orderów Odrodzenia Polski i Złotych Krzyży Zasługi byłym działaczom opozycji demokratycznej odbyła się w Pałacu Prezydenckim. W imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy aktu dekoracji dokonali podsekretarz stanu Wojciech Kolarski oraz doradca prezydenta RP, przewodnicząca zespołu ds. opiniowania wniosków o nadanie odznaczeń dla działaczy opozycji demokratycznej Irena Zofia Romaszewska.

Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski przyznany pośmiertnie Mieczysławowi Krzysztofowi Kulińskiemu odebrała jego żona Anna Kulińska. Odznaczenie zostało mu przyznane za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej.

Mieczysław Krzysztof Kuliński (najbardziej znany pod tym drugim imieniem) urodził się 13 września 1955 roku. W latach 80-tych minionego wieku był jednym z ludzi solidarnościowego podziemia. Został internowany w stanie wojennym. Przez wiele lat był znanym, leszczyńskim adwokatem. Zmarł 4 maja tego roku. Krótko przed śmiercią został odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności nadanym także przez prezydenta Dudę.

 J.W. Fot. Michał Łaszczyński