reklama

21 maja 2018

Poseł PiS o naprawie Polski

Poseł PiS o naprawie Polski

W Lesznie gościł poznański poseł Szymon Szynkowski vel Sęk z Prawa i Sprawiedliwości. Spotkał się z członkami i sympatykami partii.

W swoim wystąpieniu poseł Szynkowski przedstawił dokonania rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz zaprezentował projekty, jakie będą realizowane w przyszłości. To głównie pięć propozycji zgłoszonych ostatnio przez premiera Mateusza Morawieckiego: obniżenie podatku CIT dla przedsiębiorstw, obniżenie opłat na ZUS dla małych firm, wyprawka po 300 złotych dla każdego ucznia, programy pomocowe dla seniorów i pięciokrotne zwiększenie wydatków na lokalne drogi.

Podczas dyskusji pytano posła m.in. o możliwości zakończenia protestu osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, o konsekwencje dążeń reprywatyzacyjnych dla amerykańskich organizacji żydowskich, o ograniczenie programu "500 plus" i wyprawki dla uczniów dla ludzi najlepiej sytuowanych.

Ciekawe pytania zgłosili obecni na sali dziennikarze. Hanna Włodarczak z Telewizji Leszno zapytała o arabskich emigrantów. - Czy Polska nie powinna okazać krajom arabskim wdzięczności za uratowanie setek tysięcy Polaków podczas drugiej wojny światowej? Poseł odpowiedział, że nie pozwala na to obecna sytuacja polityczna.

Antoni Neczyński z "ABC" zapytał posła, czy Narodowy Bank Polski nie powinien wrócić do normalnej działalności bankowej. Kilkanaście lat temu NBP obsługiwał wszystkie duże przedsiębiorstwa i wszystkie samorządy. Potem zmieniono ustawę o NBP, bank przestał zajmować się komercyjną działalnością bankową, w wyniku czego firmy i samorządy musiały przenieść swoje rachunki do zagranicznych banków pracujących w Polsce. Teraz, w dobie repolonizacji banków, warto wrócić do stanu sprzed lat. NBP powinien obsługiwać wszystkie spółki skarbu państwa, samorządy i spółki samorządowe. To byłaby repolonizacja na wielką skalę.

Poseł Szynkowski ocenił tę propozycję, jako bardzo interesującą i zapowiedział, że przedstawi ją w najbliższym czasie premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

(a) Fot (a)