06 grudnia 2017

Porażka w Kutnie

Niepowodzeniem zakończyła się środowa wyprawa koszykarzy Jamaleksu Polonii 1912 Leszno do Kutna. Podopieczni Łukasza Grudniewskiego przegrali z Polfarmeksem 69:73.

Spotkanie od początku miało zacięty przebieg. Po pierwszej kwarcie prowadziili goście 14:12. Druga ćwiartka zakończyła się remisem 16:16 i do przerwy minimalnie lepsi byli poloniści. Wygrywali 30:28. Niestety, po zmianie stron dobrze prezentowali się podopieczni doskonale znanego w Lesznie Jarosława Krysiewicza. Trzecią odsłonę rozstrzygnęli na swoją korzyść 25:15 i przed ostatnią kwartą prowadzili 53:45. W niej górą byli wprawdzie leszczyńscy koszykarze (24:20), ale nie zdołali dogonić Polfarmeksu.

Punkty dla Polonii uzyskali: Chanas 18, Sirijatowicz 15, Wrona 10, Kobel 8, Milczyński 6, Kaczmarzyk 5, Rostalski 4, Trubacz 3, Kurkowiak i Sanny 0.

W sobotę o 18 nasi koszykarze zmierzą się w Trapezie z Doralem Nysa Kłodzko.