reklama

12 lutego 2018

Poranił maczetą partnerkę, ma zarzut usiłowania zabójstwa

Poranił maczetą partnerkę, ma zarzut usiłowania zabójstwa

Nawet dożywotnie więzienie grozi 27-letniemu mężczyźnie, który zmasakrował swoją partnerkę maczetą. Odciął jej palec.

Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że 27 stycznia około godz. 22 przypadkowa osoba zauważyła w Lesznie kłócącą się na ulicy parę. Przechodzień słyszał, jak mężczyzna groził kobiecie, że ją zabije, jak kobieta wzywała pomocy. Chwilę później mężczyzna wepchnął kobietę do auta i odjechał. Świadek zdarzenia zatelefonował na policję.

Krótko potem na oddział ratunkowy szpitala w Lesznie trafiła kobieta z poważnymi ranami ciętymi rąk i nóg oraz twarzy. Miała odcięty środkowy palec dłoni. Personel szpitala powiadomił o tym policję. Funkcjonariusze zastali w lecznicy mężczyznę, który przywiózł kobietę. Zatrzymali go i znaleźli w jego samochodzie maczetę. Mężczyzna nie ma stałego miejsca zamieszkania. Jego ofiarą jest 25-letnia mieszkanka Góry. Lekarze zdołali jej przyszyć odcięty palec.

W Prokuraturze Rejonowej w Lesznie dowiedzieliśmy się, że 27-latek nie przyznał się do spowodowania obrażeń u swojej partnerki. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu od 8 lat więzienia wzwyż lub kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności. Podejrzany został tymczasowo aresztowany.

Tekst i fot. JW.