reklama

11 czerwca 2018

Ponad 3000 oznakowanych rowerów

Ponad 3000 oznakowanych rowerów

Ponad 200 rowerów oznakowali leszczyńscy policjanci podczas akcji przed komendą przy ul. Korcza. Od początku programu "Leszczyński rower - bezpieczny rower" oznakowali już ponad 3000 jednośladów.

To była ekstra akcja, bo zorganizowana specjalnie w sobotę, niezależnie od czerwcowego harmonogramu znakowania rowerów. Cieszyła się dużym zainteresowaniem, wszak był to dzień wolny od pracy, a pogoda była piękna. Starsi i młodsi mieszkańcy miasta mieli okazję oznakować zarówno posiadane od lat rowery, jak i  na przykład otrzymane niedawno z okazji Pierwszej Komunii Świętej.

W ciągu 4 godzin kilkunastu policjantów oznakowało ponad 200 rowerów - mówi Monika Żymełka, rzeczniczka leszczyńskiej policji. - Tym samym przekroczyliśmy liczbę 3000 jednośladów oznakowanych od początku akcji, od jesieni 2015 roku.

Każdy z uczestników, oprócz kompletu dokumentów i karty potwierdzającej przystąpienie do programu otrzymał ulotkę edukacyjną „Rowerem po Lesznie” przygotowaną przez Urząd Miasta Leszna i Oficera Rowerowego.

Partnerami programu prewencyjnego „Leszczyński rower – bezpieczny rower” są Urząd Miasta Leszna i Starostwo Powiatowe w Lesznie.

Harmonogram czerwcowego znakowania rowerów można znaleźć na stronie KMP Leszno, a także w najbliższym, środowym wydaniu gazety ABC.

J.W. Fot.  KMP Leszno