12 sierpnia 2017

Polonia znów zwycięska

Drugie zwycięstwo w nowych rozgrywkach IV ligi odnieśli piłkarze Polonii 1912 Leszno. W sobotę pokonali w Odolanowie tamtejszą Odolanovię 3:1.

Gospodarze to beniaminek rozgrywek, który - po barażach - dołączył do rozgrywek dopiero w tym tygodniu. Rozpoczął z animuszem i w 11. minucie objął prowadzenie. Mimo przewagi gości to rywale schodzili do szatni z zaliczką jednej bramki. Po zmianie stron dominowali już leszczynianie. Do remisu doprowadził w 65. minucie Artur Krawczyk, który wykorzystał rzut karny. Ten sam zawodnik chwilę później podwyższył na 2:1, a w końcówce - w 85. minucie - wynik spotkania ustalił Kacper Robaczyński.

- Zespół zasłużył na pochwałę - powiedział trener Jędrzej Kędziora. - Zagrał mądrze, ambitnie i co ważne nie podłamał się szybko straconą bramką.

W najbliższy wtorek leszczynianie będą pauzowali, gdyż przełożyli mecz z Turem 1921 Turek, a za tydzień czekają ich derby - w Gostyniu zagrają z Kanią.