14 kwietnia 2018

Po twardym boju

Piłkarze ręczni Realu Astromal Leszno zainkasowali w sobotę komplet punktów w I lidze. U siebie pokonali Mazura Sierpc 27:25.

Mecz nie był ładnym widowiskiem. Kibice obejrzeli dużo twardej walki, ale też wiele nieskutecznych akcji i błędów z obu stron. Gospodarze musieli sobie radzić bez trzech podstawowych zawodników. Za kartki pauzował Krzysztof Misiaczyk, a kontuzje leczą Fryderyk Musiał i Mateusz Nowak.

Do przerwy gospodarze wygrywali 15:13. Taka jedno, dwubramkowa różnica utrzymywała sie także przez całą drugą połowę.

- To nie był ładny mecz w naszym wykonaniu, znów zawodziła skuteczność, ale najważniejsze, że mimo osłabienia komplet punktów został w Lesznie - podsumował spotkanie trener Maciej Wierucki.

Bramki zdobyli: Leder 6, Krystkowiak 4, Giernas, Przekwas, Meissner i Rogoziński po 3, Raczkowiak i Bartłomiejczyk po 2, Szkudelski 1.