reklama

16 lipca 2018

Pływalnia Akwawit ożyje

Pływalnia Akwawit ożyje

Miasto Leszno postanowiło wydzierżawić kompleks pływalni Akwawit. Negocjacje z właścicielką obiektu weszły w ostatni etap. Istnieje szansa, że pływalnia ożyje późną jesienią tego roku.

Przedmiotem dzierżawy mają być baseny, gabinety SPA i sauny, sale konferencyjne, korty tenisowe, bar i sklepiki, czyli wszystko, oprócz hotelu Akwawit.

W przesłanym właścicielce pływalni projekcie umowy określono wysokość czynszu dzierżawnego, który wyniesie  40 000 zł miesięcznie. Prezydent Łukasz Borowiak proponuje, by te pieniądze trafiały na specjalne konto i w przyszłości zostały przeznaczone na remonty. Ustalono też, że właściciel pływalni przeznaczy 1 milion złotych na wykonanie niezbędnych do rozpoczęcia działalności remontów. 

Miasto zastrzega sobie prawo pierwokupu obiektu w sytuacji, gdy właściciel będzie chciał go sprzedać.

Zarząd nad pływalnią prezydent chce powierzyć Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji.

Umowę musi zaakceptować Rada Miejska. W tym celu zostanie zwołana nadzwyczajna sesja RM.

Istnieje szansa, że pływalnia Akwawit ożyje jesienią bieżącego roku. O ile strony dojdą do porozumienia, bo na razie istnieje kilka punktów spornych. Zachętą do porozumienia jest świadomość, że na uruchomieniu pływalni zyskają obie strony. Na atrakcyjności zyska hotel, który bez pływalni jest niemal martwy.

(a)