reklama

13 września 2018

Pierwsze spotkanie w świetlicy

Pierwsze spotkanie w świetlicy

Odbyło się pierwsze spotkanie w świetlicy edukacyjno-integracyjnej przeznaczonej przede wszystkim dla społeczności romskiej Leszna. Przyszło...

kilka osób, głównie pań, które przyprowadziły swoje dzieci. Najmłodsze miało 6 lat, najstarsze jest w 7 klasie szkoły podstawowej.

- Ta świetlica jest głównie dla dzieci romskich, ale możecie przyprowadzać inne dzieci, swoje koleżanki i kolegów - zachęcała Elżbieta Spiralska z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, koordynator projektu utworzenia w Lesznie świetlicy edukacyjno-integracyjnej. - Będziemy się wspólnie uczyć i bawić. 

Bo cel świetlicy to pomoc dzieciom w nauce, ale uzupełniona o zabawy czy wycieczki. Stąd obecność nauczycielki. Sylwia Adamczak, na co dzień ucząca języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 5, będzie pomagała dzieciom w nauce. 

- Chcę żeby mój syn i wnuki chodziły do tej świetlicy. Jak będzie dobra atmosfera będziemy przychodzić - mówiła jedna z pań reprezentujących społeczność romską.

- Sąsiadka powiedziała mi o tym spotkaniu i przyszłam z córką - dodała inna pani.

Spotkania świetlicowe, organizowane przez MOPR, będą trwały do grudnia, przez 14 tygodni. Zajęcia będą w środy w Stowarzyszeniu Echo przy Al. Z. Krasińskiego. Mają trwać w godz. 16-18.

Na zdjęciu Sylwia Adamczak i Elżbieta Spiralska.

(jrs)

Fot. Justyna Rutecka-Siadek