reklama

11 października 2018

PWSZ dostała czek na ponad 13 mln zł

PWSZ dostała czek na ponad 13 mln zł

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa dostała piękny prezent w postaci ponad 13 milionów złotych w obligacjach Skarbu Państwa, które mogą zostać przeznaczone na zadania inwestycyjne.

- W sumie obligacji dla polskich uczelni jest na 3 miliardy złotych, z czego leszczyńska PWSZ otrzymała ponad 13 milionów. To są obligacje przeznaczone na zadania inwestycyjne, które można będzie zrealizować za 2 lata. Wiąże się to z zadaniami i wyzwaniami, jakie stoją przed uczelniami w szczególności zawodowymi, w obliczu wejścia w życie Konstytucji Nauki czyli reformy nauki i szkolnictwa wyższego - powiedział nam Paweł Skotarek, doradca Jarosława Gowina, ministra nauki i szkolnictwa wyższego (na zdjęciu po lewej).

- Piękny prezent - komentuje rektor Maciej Pietrzak. - Na razie wiemy tyle, że po stworzeniu projektu i zatwierdzeniu go przez ministra, będziemy mogli ten czek spieniężyć. Zastanawiamy się co będziemy robić, bo jak wiemy pieniędzy nigdy nie mieliśmy za dużo, więc kwota ponad 13 milionów złotych to potężny zastrzyk, który pozwoli nam polepszyć infrastrukturę uczelni.

Czy pieniądze zostaną przeznaczone na termomodernizację? Rektor odpowiada, że to na pewno ułatwiłoby realizację tego projektu, ale plany co do pieniędzy nie są jeszcze sprecyzowane.

- Chcemy uruchomić fundusze jak najszybciej, więc będziemy szybko przygotowywali projekt. Plany są, ale będziemy o nich dyskutowali. Na pewno myślimy o bazie sportowej i jej rozszerzeniu, być może o małej hali sportowej. To też kwestia wzbogacenia laboratoriów, myślimy o nowoczesnym laboratorium informatycznym, gdzie byłby sprzęt najnowszej generacji - dodaje rektor PWSZ.

(jrs)

Fot. PWSZ w Lesznie