18 lutego 2018

Osłabieni, ale zwycięzcy

Bez Huberta Szkudelskiego i Michała Frieske musieli sobie radzić w niedzielny wieczór w Żukowie piłkarze ręczni Realu Astromal Leszno. Pokonali miejscowy GKS 32:27.

Goście od początku niedzielnego pojedynku dyktowali warunki na boisku. W 5. minucie wygrywali 3:2 i, jak się później okazało, nie oddali prowadzenia już do końca spotkania. Do przerwy udało im się wypracować dość bezpieczną przewagę, sięgającą 6 bramek. Po 30 minutach było 17:11.

Po zmianie stron gospodarze próbowali ambitnie gonić i kilkakrotnie zbliżali się na 3 bramki. Ostatecznie jednak ze zwycięstwa mogli się cieszyć leszczynianie.

Bramki zdobyli: Giernas 10, Leder 6, Przekwas 5, Misiaczyk 3, Meissner i Rogoziński po 2, Krystkowiak, Nowak, Bartłomiejczyk i Raczkowiak po 1.