reklama

12 stycznia 2018

Orkiestra serc zagra po raz 26.

Orkiestra serc zagra po raz 26.

W niedzielę, 14 stycznia podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wolontariusze zbierać będą datki na doposażenie oddziałów noworodkowych w stanowiska do resuscytacji, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne oraz sprzęt diagnostyczny.

Wolontariusze wraz z osobami udzielającymi im wsparcia starają się, aby każdej zbiórce towarzyszyła impreza stwarzająca okazję do radosnej, wspólnej zabawy. Sporo działo się będzie na terenie Leszna i powiatu leszczyńskiego. 

 

Oto niektóre z nich:

Leszno

Pierwszy akord orkiestry w Lesznie zabrzmi już w sobotę. O godz. 10 w hali Trapez rozpocznie się VIII Halowy Turniej Piłki Nożnej. Swoje drużyny wystawią m.in. sportowcy, lekarze, dziennikarze, urzędnicy.

W niedzielę w godz. 9-13 w leszczyńskim szpitalu prowadzona będzie zbiórka krwi.

W tych samych godzinach na Środowiskowej Pływalni Edukacyjnej odbędzie się impreza "Pływam dla WOŚP, czyli Test Coopera w wodzie. Zamiast biletu przyjmowane będą datki do orkiestrowej puszki.

O godz. 10 rozpocznie się w Szkole Podstawowej nr 13 Festyn Rodzinny. Potrwa 4 godziny.

W godz. 10-18 będzie można pobiegać dla orkiestry na bieżniach ustawionych przed Fitness Klub Sporting. Wpisowe 5 zł za 30 minut biegu.

Kto ma ochotę poskakać, może pojawić się w godz. 10-21 przy ul. Narutowicza 143 i wziąć udział w "Euro Jump Leszno skacze dla WOŚP".

Dwugodzinny koncert "SP 2 dla Orkiestry gra" rozpocznie się o 11 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Lesznie.

Około 11.30 wystartują z leszczyńskiego rynku uczestnicy XVII Rajdu Samochodowego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapisy na stronie Automobilklubu Leszczyńskiego lub przed startem.

VI Bieg i Kijomarsz "Zagraj z orkiestrą" odbędzie się o godz. 12 na polanie w Karczmie Borowej. Zapisy na www.maratonleszno.pl

Dzieci z leszczyńskich przedszkoli nr 3, 7, 10, 15, 18, Zespół Tańca Dziecięcego "Volta", mażoretki Miasta Leszna, Fundacja Dr Clown i inni zaproszeni artyści wystąpią w XVII Koncercie "Male serduszka graja dla Orkiestry". Początek o godz. 15 w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie. Publiczność będzie miała okazję wylicytować lot balonem.

Muzeum Okręgowe w Lesznie zaprasza do swoich obiektów w godz. 14-18. Zamiast biletu datek do puszki.

Podsumowanie leszczyńskiego XXVI Finału WOŚP rozpocznie się na rynku o godz. 19.30. Zakończy je o godz. 20 "Światełko do nieba".

 

Osieczna

W niedzielę o godz. 13 zagra orkiestra na osieckim letnisku. Będzie co zjeść i na co popatrzeć. O godz. 13.30 do wspólnej kąpieli zaproszą morsy z leszczyńskiego klubu Yeti. Będą pokazy ratownictwa w wykonaniu druhów z OSP Osieczna, sportowe zabawy z Tumko Team oraz tradycyjne "Światełko do nieba".

 

Lipno

W sali Gminnego Ośrodka Kultury orkiestra gorących serc zagra o godz. 15. Wystąpią zespoły działające przy ośrodku. Będą też licytacje, nie tylko przedmiotów. Jeden ze zwycięzców będzie miał okazję wcielić się w rolę gitarzysty jednego z zespołów - Fani Boga lub Radioactive. Oczywiście wcześniej przejdzie błyskawiczny kurs gry. Na godz. 18 zaplanowano kąpiel morsów w strażackim basenie, a imprezę zakończy "Światełko do nieba".

 

Rydzyna

O godz. 17 zagra orkiestra w Rydzyńskim Ośrodku Kultury. Na scenie zaprezentują się przede wszystkim młodzi artyści. Organizatorzy zaproszą do kawiarenki, a także będzie można powalczyć o przedmioty wystawione na licytację. W przeddzień finału w rydzyńskiej hali sportowej rozegrany zostanie turniej piłkarski.

 

Garzyn

Już o godz. 14 w niedzielę, na scenie Gminnego Centrum Kultury w Garzynie, pojawią się przedszkolacy z Krzemieniewa i Pawłowic. Wystąpią też uczniowie z Belęcina, Drobnina Garzyna i Pawłowic, Chór Krzemień, harcerze, mażoretki oraz członkowie klubu taekwondo KUK-SON z Pawłowic. Zorganizowany zostanie pokaz maszyn żużlowych oraz sprzętu strażackiego, a o godzinie 20 rozbłyśnie "Światełko do nieba". W tym samym momencie w strażackim basenie wykąpią się morsy. Na licytację wystawione zostaną stroje sportowe, dzieła artystyczne, wyroby stolarskie i wejściówki. Kuchnia serwować będzie między innymi wojskową grochówkę.

 

Wijewo

W sobotę o godz. 14 w sali sportowej przy szkole w Wijewie rozegrany zostanie turniej tenisa stołowego o Puchar Wójta Gminy Wijewo. Sportowo będzie w Wijewie także w niedzielę. O godz. 10 w sali Gminnego Ośrodka Kultury rozpocznie się Zumba dla WOŚP.

 

 Brenno

W niedzielę o godz. 15 rozpocznie się program artystyczny w sali sportowej przy SP w Brennie. W programie: pokazy sekcji akrobatycznej UKS Sokolik z Bukówca Górnego, występy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wijewie, zespołu "Alebabki  -  czirliderki 40 +", kabaretu "Bez nazwy" z Wijewa. Zatańczą też Mikołaje oraz zagra zespół młodzieżowy. Przysłowiowym gwoździem w programie będzie jak co roku przedstawienie w wykonaniu uczniów gimnazjum, przedstawicieli władz gminy i organizacji społecznych. Tym razem będzie to "Bajka o pogodowym królestwie".

 

Święciechowa

O godz. 16 rozpocznie się impreza w sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Święciechowie. W programie między innymi występy rodzinne - Kapałowie zagrają i zaśpiewają a Mrozińscy przedstawią skecz o Robin Hoodzie. Będą licytacje i inne atrakcje.

(JAC) fot. (JAC)