reklama

04 grudnia 2018

Nowy samochód dla ratowników wodnych

Nowy samochód dla ratowników wodnych

W piątek odbędzie się przekazanie nowego samochodu dla Rejonowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Lesznie. Fiat fullback będzie służył ratownikom wodnym do przewożenia sprzętu, w tym łodzi.

Samochód kosztował 100.000 zł. Po połowie koszty zakupu sfinansowały Urząd Miasta Leszna (za
pośrednictwem Gminy Włoszakowice, w której jest Jezioro Dominickie) i  Urząd Marszałkowski  w Poznaniu (za pośrednictwem WOPR Województwa  Wielkopolskiego).

Tym fiatem, wyposażonym w hak holowniczy, będzie można także transportować ratunkową łódź motorowodną.

Do tej pory Rejonowe WOPR w Lesznie dysponowało 20-letnim volkswagenem transporterem. Jest mocno wysłużony, ale nadal będzie użytkowany przez leszczyńskich ratowników wodnych, bo teren obsługiwany przez nich jest rozległy.

Uroczyste przekazanie nowego samochodu odbędzie się w piątek o godz. 17 w Karczmie „U Jady” w Klonówcu, z udziałem m.in. przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miasta Leszna, Urzędu Gminy Włoszakowice.

Warto dodać, że Rejonowe WOPR w Lesznie wiosną tego roku otrzymało sfinansowaną przez Bank Spółdzielczy w Kościanie pontonową łódź motorowodną, natomiast w 2016 roku podobną, 5-osobową łódź  zakupioną z dotacji Urzędu Miasta Leszna i Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

J.W.