reklama

20 kwietnia 2017

Nowości koreańskiej Kia - eleganckie, bezpieczne i ekonomiczne

Nowości koreańskiej Kia - eleganckie, bezpieczne i ekonomiczne

W salonie samochodowym Kia Rakowski w Rydzynie spore zainteresowanie kierowców budzą "świeże" w sprzedaży - Nowa Kia Rio i Nowa Kia Picanto. Tym pierwszym autem interesują się także kandydaci na kierowców, gdyż w całej Wielkopolsce na tym modelu przeprowadzane będą egzaminy na prawo jazdy.

Nowa Kia Rio

Koreański gigant motoryzacyjny nie zwalnia z wysokiego tempa doskonalenia swoich modeli. Wprowadzając w tym roku do sprzedaży Nową Kia Rio po raz kolejny proponuje swoim klientom bardzo dobrze wyposażone auto, spełniające wysokie wymogi pod względem bezpieczeństwa jazdy i zużycia paliwa, po stosunkowo niskiej cenie.

- Nowa Kia Rio w podstawowej wersji jest dostępna w naszym salonie już za 47.990 złotych - informuje Paweł Antoniak, sprzedawca z salonu samochodowego Kia Rakowski w Rydzynie.

- Porównując z poprzednim modelem, jest to zupełnie nowe auto. Zmieniona została karoseria, wnętrze. Jest niższe od poprzedniczki o 5 centymetrów oraz trochę szersze i dłuższe, dzięki temu nie tylko nabrało bardziej dynamicznej sylwetki, ale również poprzez obniżenie środka ciężkości jest stabilniejsze podczas pokonywania zakrętów. Na tle aut w segmencie B innych producentów wyróżnia się największą objętością bagażnika. Producent w wersji podstawowej Nowej Kia Rio montuje między innymi manualną klimatyzację oraz fabryczne radio. Wśród dodatkowego wyposażenia na szczególną uwagę zasługuje pakiet aktywnego wspomagania jazdy AEB. Zawiera on system autonomicznego hamowania, który zadziała w sytuacji kiedy kierowca na przykład się zagapi i niebezpiecznie zbliży się do jadącego przed nim pojazdu, czy też nagle na jezdnie przed nim wyjedzie rowerzysta.

Producent proponuje do wyboru dwa silniki benzynowe o mocy 84 lub 100 KM oraz 90-konnego diesla. Auto to zaczęło zdobywać szczególną popularność w Wielkopolsce, gdyż egzaminy na prawo jazdy we wszystkich ośrodkach w naszym województwie przeprowadzane będą na Nowej Kia Rio. Spowoduje to, że uczestnicy kursów będą chcieli szkolić się na tym modelu samochodu. Czas oczekiwania na zamówiony samochód w salonie Kia Rakowski to około dwóch tygodni, choć obecnie w związku z dużym zainteresowaniem wprowadzonymi na rynek nowymi modelami może on nieco się wydłużyć.

Nowa Kia Picanto

Auto jest niewątpliwie perełką wśród konkurentów w segmencie A, czyli małych, uznawanych za miejskie. Nic jednak nie przeszkadza, aby małą rodziną udać się nim w daleką podróż. To przede wszystkim propozycja dla klientów poszukujących solidnego, ale taniego samochodu. W podstawowej wersji Nową Kia Picanto można kupić już za 39.990 złotych. Już w najtańszej wersji posiada w standardzie między innymi manualną klimatyzację, radioodtwarzacz MP3 z RDS-em, zestaw głośnomówiący, czy elektrycznie sterowane szyby przednie. Młodzi kierowcy, oczekujący z reguły aut o bardziej dynamicznym nadwoziu z pewnością znajdą zadowolenie z wersji GT-Line. Klienci mogą wybrać wśród 11 dość jaskrawych kolorów. Pod maską montowany jest silnik o mocy 67 KM z pięciobiegową skrzynią manualną lub 84-konny silnik współpracujący ze skrzynią manualną lub 4-biegową automatyczną.

- Z 22 do 44 procent wzrosło zastosowanie w Nowej Kia Picanto stali o wysokiej wytrzymałości, co pozwoliło nie tylko uczynić samochód bezpieczniejszym, ale również lżejszym o 23 kilogramy - podkreśla Paweł Antoniak. - Auto posiada największy bagażnik w swojej klasie, o pojemności aż 225-litrów. Po złożeniu asymetrycznie dzielonej kanapy podłoga bagażnika jest płaska, a wówczas pojemność części bagażowej wzrasta do 1100 litrów.

Bezpieczeństwo podczas jazdy można udoskonalić wykupując opcjonalnie pakiet aktywnego wspomagania jazdy. Średnie zużycie paliwa w zależności od mocy silnika wynosi od 4,4 do 5,4 litra na 100 km. Producent podobnie jak na pozostałe modele Kia udziela gwarancji na 7 lat lub przebieg 150.000 km.

Decydując się na zakup samochodu w salonie Kia Rakowski w Rydzynie można jednocześnie załatwić kredytowanie lub leasingowanie zakupu oraz nabyć na bardzo korzystnych warunkach pakiet ubezpieczeniowy.

Materiał promocyjny