reklama

08 sierpnia 2018

Nowi dyrektorzy w szkołach i przedszkolach

Nowi dyrektorzy w szkołach i przedszkolach

Zakończyły się konkursy na dyrektorów kilku szkół i przedszkoli w Lesznie. Nowych szefów będzie mieć m.in. dawna kolejówka i Szkoła Podstawowa nr 4, która od 1 września zacznie działać w nowej siedzibie. 

Kadencja dyrektorów placówek oświatowych trwa 5 lat. Na tyle powołani zostaną wybrani teraz nowi dyrektorzy. Ostatnie komisje konkursowe odbyły się we wtorek. Znamy ich wyniki.

Dyrektorem Zespołu Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych zostanie Robert Syc, obecny nauczyciel w tej szkole. Poprzednia dyrektor Janina Piotrowiak przeszła na emeryturę. O jej stanowisko ubiegały się dwie osoby. 

Dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 4 został jej obecny wicedyrektor Marek Pawełkiewicz, który wcześniej kierował Gimnazjum nr 5 w Gronowie. Był jedynym kandydatem. Poprzedni dyrektor Krzysztof Adamczak przeszedł na emeryturę.

Dyrektorem Przedszkola nr 12 w Zaborowie została Justyna Pyzikiewicz, nauczycielka w jednym z leszczyńskich przedszkoli. Tylko ona wystartowała w konkursie. Poprzednia dyrektor była na tym stanowisku tylko rok, została odwołana ze stanowiska przez prezydenta Leszna, a wnioskowała o to Rada Pedagogiczna placówki. 

Dyrektorem Przedszkola Miejskiego nr 3 przy ul. Wyspiańskiego została dotychczasowa nauczycielka Maria Płocica.

Na kolejne kadencje wybrano obecne dyrektorki Przedszkola nr 7 przy ul. Żeromskiego - Barbarę Walczak i Przedszkola nr 13 w Gronowie - Bogumiłę Barygę.

lm, Fot. Archiwum