reklama

19 lutego 2018

Nowe wozy dla policji, ze wsparciem samorządów

Nowe wozy dla policji, ze wsparciem samorządów

Leszczyńska policja ma cztery nowe samochody. W ich zakupie pomogły miasto Leszno, Starostwo Powiatowe w Lesznie i gmina Osieczna.

Trzy ople astra i SUV opel mokka z napędem na wszystkie koła to benzyniaki, każdy ma pojemność silnika 1,4. Astry są nieoznakowane, już służą do pracy  policjantom pionu kryminalnego. Oznakowana mokka trafiła do zespołu dzielnicowych w Osiecznej, ze względu na specyfikę służby dzielnicowych, którzy niejednokrotnie poruszają się w trudnym terenie.

Samochody zostały zakupione i wyposażone na zasadzie pół na pół - po połowie kosztów sfinansowały policja i samorządy. Miasto Leszno przekazało 97.500 złotych na astry, Starostwo Powiatowe 35.000 złotych, a gmina Osieczna 7500 złotych na mokkę.

W oficjalnym przekazaniu samochodów oprócz kierownictwa komendy uczestniczyli prezydent Leszna Łukasz Borowiak, starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i burmistrz Osiecznej Stanisława Glapiak. Wozy poświęcił kapelan leszczyńskiej policji, ksiądz Maciej Grześ.

Prezydent Leszna podkreślił, że zapewnienie bezpieczeństwa jest jednym z priorytetów w polityce społecznej miasta, dlatego policja zawsze może liczyć na pomoc finansową i że w takich sprawach radni niezależnie od opcji politycznych są jednomyślni.

Tekst i fot. J.W.