reklama

10 stycznia 2019

Nie udzielił pomocy, odpowie przed sądem

Nie udzielił pomocy, odpowie przed sądem

Mieszkanka Leszna z ul. Niepodległości zmarła w sposób naturalny, ale jej były mąż ma zarzut nieudzielenia kobiecie pomocy.

Przypomnijmy, zwłoki 66-letniej mieszkanki Leszna znaleziono w poniedziałek po godz. 17 w jednym z mieszkań w kamienicy przy ul. Niepodległości. W związku z tą śmiercią policja zatrzymała byłego męża kobiety, który z nią mieszkał. Nieoficjalnie wiemy, że mieszkał także, przez parę dni, z trupem i w tym czasie pił. W końcu jednak zorientował się, że kobieta nie żyje.

Sekcja zwłok wykazała, że 66-latka zmarła w sposób naturalny, zatem nie przyczynił się do tego ani jej były mąż ani inne osoby. Prokurator postawił jednak mężczyźnie zarzut nie udzielenia kobiecie pomocy i zastosował wobec niego policyjny dozór. W myśl art. 162 Kodeksu karnego, do 3 lat pozbawienia wolności grozi za nie udzielenie pomocy człowiekowi znajdującemu się w położeniu bezpośredniego niebezpieczeństwa utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, jeśli takiej pomocy można udzielić bez narażenia siebie na niebezpieczeństwo.

J.W. Fot. archiwum