reklama

10 lutego 2018

Nie obronią wicemistrzostwa

Nie obronią wicemistrzostwa

W meczu decydującym o drugim miejscu w grupie B trzecioligowych rozgrywek siatkarze UKS 9 Leszno przegrali u siebie z Orłem Osiecza 2:3. To rywale powalczą dalej o awans do II ligi.

W pierwszej rundzie nieco lepsi okazali się gracze z Osieczy, którzy są beniaminkiem III ligi i jej wielką rewelacją. U siebie wygrali 3:2, choć to nasi siatkarze prowadzili 2:0.

- Jesteśmy naprawdę mocno zmotywowani i bardzo chcemy wygrać. Na pewno damy z siebie wszystko - zapowiadał trener.

W sobotnim rewanżu emocji także nie brakowało, a wręcz były jeszcze większe niż w Osieczy. Zaczęło się pomyślnie dla gości, którzy wygrali pierwszą partię 25:18. W drugim secie lepsi (25:23) okazali się leszczynianie. W trzecim - na przewagi - 28:26 wygrali rywale, ale w czwartym ponownie zwyciężyli gracze UKS 9. Tym samym o losach spotkania decydował tie-break. W nim 15:13 triumfował Orzeł i to on zajął w tabeli drugie miejsce za UKS Kaniasiatką Gostyń.

Te dwa zespoły powalczą dalej o awans do II ligi. Na początek rywalizować będą z czołową dwójką z grupy A. W niej rozstrzygnięcia zapadły znacznie wcześniej. W sezonie zasadniczym karty rozdawała tam Noteć Czarnków i to ona zajęła pierwsze miejsce. To właśnie z tą drużyną w fazie play-off zagra Orzeł Osiecza. Kaniasiatka będzie natomiast rywalizować o udział w barażach z UKS SMS Joker Piła, który zakończył zmagania w grupie A na drugiej pozycji.

Co dalej z leszczynianami? Im pozostała jeszcze walka o miejsca 5-6 w III lidze z Energetykiem Poznań.

(ceg), Fot. (archiwum)