reklama

05 grudnia 2018

Nie ma sensu inwestować w Akwawit! (sonda)

Nie ma sensu inwestować w Akwawit! (sonda)

Speckomisja Rady Miejskiej Leszna, która badała okoliczności zamknięcia pływalni Akwawit będzie rekomendować prezydentowi i radnym budowę nowej hali sportowej z basenem. - Nie ma sensu inwestować w Akwawit - mówi jej przewodniczący Adam Kośmider. 

Speckomisja działała od początku roku 2018. Pracowało w niej pięcioro radnych: Adam Kośmider, Marek Goryniak, Tomasz Malepszy, Hanna Kotomska i Krystian Maćkowiak. Zespół zakończył pracę pod koniec kadencji. Na sesji w listopadzie Adam Kośmider poinformował, że złożył raport komisji w Biurze Rady. Nie chciał jednak ujawnić jego szczegółów. Jedyne co wtedy powiedział, to że remont pływalni przy ul. Św. Józefa, który musi być wykonany przed ponownym otwarciem obiektu, będzie kosztować ponad 6 mln zł.

Wtedy, my - dziennikarze, dopytywaliśmy radnego, jaki wniosek przedstawi komisja: czy będzie rekomendować prezydentowi i radnym remont Akwawitu, czy budowę nowego miejskiego basenu? Adam Kośmider nie chciał odpowiedzieć na to pytanie. Dopiero we wtorek, podczas konferencji prasowej polityków Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że specjkomisja jednoznacznie opowiedziała się za budową nowej hali sportowej razem z basenem i taki zapis znalazł się w raporcie.

A jakie jest Wasze zdanie?

Remontować Akwawit, czy budować nowy miejski obiekt. Głosujcie w naszej sondzie. Klikajcie poniżej.

lm, Fot. Archiwum

SONDA - wyraź opinie

W Lesznie potrzebny jest drugi basen. Co powinien zrobić samorząd Leszna?

  • Przejąć i wyremontować pływalnię Akwawit
  • Wybudować halę sportową z basenem
Zobacz wyniki