reklama

22 czerwca 2018

Naukobus z Warszawy dotarł do Wijewa

Naukobus z Warszawy dotarł do Wijewa

Do  Szkoły Podstawowej w Wijewie przyjechała mobilna wystawa z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Uczniowie  mieli do dyspozycji 20 stacji badawczych z dziedziny nauk ścisłych, po których oprowadzali ich edukatorzy ze stołecznej placówki.

- Samodzielne eksperymentowanie pozwala uczyć się bez wielkiego wysiłku znanego często z lekcji. Siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Można było również przetestować uwięzioną piłkę, kulę plazmową, półkule magdeburskie, zajrzeć do wnętrza ludzkiego ciała z pomocą trójwymiarowego modelu anatomicznego ludzkiego ciała, czy też  stworzyć własną animację filmową. Natomiast przyrząd z trójkątami i kwadratami pozwalał zrozumieć Twierdzenie Pitagorasa - opowiada Regina Kostkiewicz, wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Wijewie.

Dla uczniów przygotowany został także "Poradnik młodego naukowca" - to propozycje doświadczeń, które mogą  samodzielnie przeprowadzić w domu.

Wystawa jest ciekawa nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych, dlatego po południu mogli ją bezpłatnie zwiedzać wszyscy chętni.

- Nauka może zachwycać, budzić ciekawość, bawić i wciągać wszystkich, gdy jest dobrze podana - podsumowuje pani wicedyrektor.

(kin) Fot. Archiwum SP Wijewo