19 listopada 2018

Najlepszy w Grand Prix

Sukces odniósł Jakub Werner. Niespełna 18-letni tenisista stołowy Wametu Dąbcze wygrał turniej Grand Prix Wielkopolski w kategorii seniorów.

Jeden z liderów drugoligowego Wametu Dąbcze był wymieniany w gronie faworytów zmagań w Złotowie. Najtrudniejszy pojedynek stoczył z Jakubem Różakiem ze Stelli Niechan Gniezno, pokonując rywala w ćwierćfinale 3:2. W pozostałych spotkaniach wygrał z Marcinem Chudym (Stella Niechan Gniezno) 3:0, Danielem Welke (LKTS Luboń) 3:0, Mateuszem Krawczykiem (MKTS Opalenica) 3:0 oraz w finale Maciejem Wiśniewskim (LKTS Luboń) 3:1.

Nieco słabiej w Złotowie spisali się dwaj pozostali zawodnicy Wametu – Krzysztof Mrozek i Denis Bolewicz. Pierwszy zmagania ukończył w przedziale miejsc 17-20, a drugi został sklasyfikowany na pozycjach 25-28.