reklamaNajlepsze firmy wyróżnione na Gali Biznesu Gazety "ABC" i portalu leszno24.pl

Galę prowadzili redaktor naczelny "ABC" Antoni Neczyński i Mikołaj Jaruga. Szczególnymi gośćmi spotkania byli właściciele, prezesi i dyrektorzy firm. Zaproszenie na galę przyjęli także samorządowcy oraz Jan Dziedziczak - poseł i wiceminister spraw zagranicznych, Wojciech Ziemniak - poseł i Waldemar Dubaniowski, były ambasador Polski w Singapurze, który w krótkim wystąpieniu przedstawił Singapur – państwo, które zaledwie w ciągu jednego pokolenia przeszło drogę od skrajnej biedy do wielkiego bogactwa.

Pałac w Trzeboszu, jeszcze kilkanaście lat temu był w zupełnej ruinie. Odnowili go dzisiejsi właściciele Anna Frankiewicz-Krzyżaniak i Łukasz Krzyżaniak oraz rodzice pani Ani – Elżbieta i Marian Frankiewicz. Za pracę włożoną w odrestaurowanie zabytku, ale też za ugoszczenie gości gali dziękowali im redaktor naczelny "ABC" Antoni Neczyński oraz burmistrz Bojanowa Maciej Dubiel.

Potem przyszedł czas na uhonorowanie Przedsiębiorców Roku 2015.

Przedsiębiorcy Roku

 

 

Prezydent Leszna Łukasz Borowiak, tytuł Przedsiębiorcy Roku 2015 przyznał prezesom Przedsiębiorstwa Budowlanego AMBIT spółka z o.o. - Jarosławowi Dawidziakowi i Mariuszowi Stajerowi.

Starosta powiatu leszczyńskiego Jarosław Wawrzyniak, wyróżnienie Przedsiębiorca Roku 2015 wręczył  firmie Domex z Rydzyny, jej założycielowi Hieronimowi Kuśnierkowi oraz synom Markowi i Marcinowi.

Starosta powiatu rawickiego Adam Sperzyński, nagrodził tytułem Przedsiębiorca Roku firmę Michalczak - Adriany i Jacka Michalczak z podrawickiego Sierakowa.

Starosta powiatu kościańskiego Bernard Turski przyznał honorowy tytuł Przedsiębiorca Roku Zakładowi Elektroinstalacyjnemu Piotr Piechel z Krzywinia. Wyróżnienie wręczył przewodniczący Rady Powiatu Kościańskiego Paweł Buksalewicz

Starosta powiatu gostyńskiego Robert Marcinkowski postanowił nadać honorowy tytuł Przedsiębiorca Roku spółce Convert Pl spółka z o.o. z Czachorowa pod Gostyniem i jej prezesowi Magdalenie Klonowskiej.

Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa, jak co roku wręczyła tytuł Lidera Przemian. Prezes Izby Tomasz Łasowski wręczył statuetkę Karolowi Szkudlarczykowi, członkowi zarządu spółki Awilux.      

Po części oficjalnej był czas na rozmowy o gospodarce i nie tylko. Pałac w Trzeboszu serwował smaczne dania. A do zabawy zachęcał wszystkich Norbi.  

*     
Gazeta "ABC" i portal leszno24.pl dziękują za pomoc w przygotowaniu Gali Biznesu:

- firmie audytorsko-doradczej KPMG,

- Kancelarii Brokerskiej WTB, 

- prezydentowi Leszna Łukaszowi Borowiakowi, za objęcie naszego spotkania specjalnym patronatem,

- Agnieszcze Patalas i Mikołajowi Jarudze z firmy Fun$Care, która zajmuje się organizacją imprez zakładowych, koncertów i wszystkich tego typu wydarzeń.

 

partnerzy

 

lm

Zdjęcie główne E. Baldys

Galerie E. Baldys. J. Kuik i Ł. Domagała