reklama

11 czerwca 2018

Nagroda specjalna trafiła do Leszna

Nagroda specjalna trafiła do Leszna

Centrum Usamodzielniania w  Lesznie otrzymało nagrodę specjalną i podziękowanie Marszałka Województwa Wielkopolskiego za...

nowatorską inicjatywę, jaką jest Centrum Usamodzielniania. To czynna przez 5 dni w tygodniu placówka dla mieszkańców Leszna, w której do dyspozycji są łóżka rehabilitacyjne oraz terapeuci i instruktorzy z różnych dziedzin. Osoby po wypadkach i ciężkich chorobach odzyskują tutaj sprawność, a pozostali chęć do życia. Pobyt i wszystkie zajęcia są bezpłatne.

Kiedy tu przyszedłem, z dnia na dzień byłem zaskakiwany pozytywnie rozmaitymi działaniami - mówi pan Krzysztof, jeden z 89 uczestników Centrum Usamodzielniania.

Nagroda została przyznana w konkursie Wielkopolska Otwarta dla Osób z Niepełnosprawnościami. W Poznaniu odebrała ją inicjatorka utworzenia placówki Stanisława Nawrocka, prezes Fundacji Odzew w Lesznie oraz Paweł Borowiak, trener zajęć artystycznych.

Dziś w Centrum Usamodzielniania odbyła się mała uroczystość związana z przyznaniem nagrody oraz przyjęciem nowych podopiecznych.

(kin) Fot. K. Zydorowicz