06 lipca 2018

Młodzież wciąż w natarciu

Znów z dobrej strony pokazali się młodzi żużlowcy Fogo Unii Leszno. Tym razem wygrali turnieje półfinałowe Indywidualnych Mistrzostw Polski seniorów.

W Gnieźnie świetnie poradził sobie Dominik Kubera. Leszczynianin wygrał zawody z dorobkiem 12 punktów. Tyle samo uzbierał Kacper Woryna. Czwartą lokatę premiowaną awansem wywalczył Piotr Pawlicki, który zgromadził 11 "oczek". Z finałem IMP pożegnał się niestety Jarosław Hampel. On uzbierał 8 punktów, co dało mu dopiero dziewiątą lokatę.

W Częstochowie znakomicie spisał się Bartosz Smektała. Populary "Smyk" wygrał z 14 punktami na koncie. Na najniższym stopniu stanął Janusz Kołodziej. Zawodnik "Byków" uzbierał 13 "oczek". Na szóstym miejscu w stawce, dającym awans, znalazł się natomiast Daniel Kaczmarek - wychowanek Unii w barwach Get Well Toruń. Ósmy z 7 punktami był Damian Baliński, a dwunasty z 5 "oczkami" Tobiasza Musielak.

Tegoroczny finał IMP odbędzie się 4 sierpnia w Lesznie.