reklama

14 września 2018

Młodzi Czesi z Hlinska goszczą w SP2

Młodzi Czesi z Hlinska goszczą w SP2

19-osobowa grupa uczniów i nauczycieli szkoły podstawowej z czeskiego Hlinska w regionie pardubickim przyjechała do Leszna na zaproszenie uczniów i dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2.

W piątek spotkali się w międzynarodowym gronie z wiceprezydentem Adamem Mytychem, który opowiedział im o Lesznie i odpowiedział na zadawane pytania. Gości interesowała między innymi stojąca przy szkole stara wieża ciśnień oraz stan bezpieczeństwa mieszkańców Leszna.

Pogoda pokrzyżowała rozegranie dzisiaj turnieju sportowego Polska-Czechy, ale łatwiejsza do zrealizowania będzie wycieczka do Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej i zwiedzenie wystawy poświęconej leszczyńskiemu żużlowi.

Na sobotę zaplanowano udział w pikniku Aktywne Obywatelskie Leszno oraz biesiadę na Ranczo Montana, a w niedzielę przyjdzie czas na rozstanie.

Uczniowie "Dwójki" goszczą czeskich przyjaciół w swoich domach. W niedalekiej przyszłości złożą im rewizytę. Hlinsko to urokliwie położone, 10-tysięczne miasteczko pomiędzy Pardubicami a Hradec Kralowe, 100 km od Pragi. 

(JAC) fot. (JAC)