reklama

13 grudnia 2018

Mikołaj spotkał się z dziećmi u przeciwlotników (zdjęcia)

Mikołaj spotkał się z dziećmi u przeciwlotników (zdjęcia)

Wojskowe Stowarzyszenie Sportowe "Grot" i 4. Zielonogórski Pułk Przeciwlotniczy wsparły leszczyńskie Stowarzyszenie "Echo" w przygotowaniu tradycyjnego Mikołaja na Sportowo. W sali gimnastycznej jednostki wojskowej bawiła się setka dzieci z Leszna, Lipna i Jezierzyc Kościelnych.

-Już po raz 11 przeciwlotnicy wsparli Stowarzyszenie Echo w przygotowaniu Mikołaja na Sportowo - wyjaśnił Jarosław Zielonka prezes Wojskowego Stowarzyszenia Sportowego "Grot".

Imprezę dofinansowało miasto Leszno, Miejski Zakład Budynków Komunalnych w Lesznie, firma Spinko oraz zakład budowlany Grzegorza Orłowskiego. W rolę Mikołajów wcieliły się Katarzyna Barys i Anna Zmysłowska z Wolontariatu Miasta Leszna, a zabawy pomagała przygotować młodzież z Zespołu Szkół Technicznych w Lesznie. Dla dzieci wystąpiły cheerleaderki z grupy Speed Fire, a liczne zabawy zakończyła wojna na papierowe śnieżki. Z wielkim entuzjazmem spotkała się także propozycja posprzątania makulatury po wesołej imprezie.

Każde dziecko wróciło do domu z paczką.

-Trudno byłoby przygotować tę imprezę bez ogromnego zaangażowania Aldony i Jarosława Zielonka - przyznaje prezes Stowarzyszenia Echo, Hanna Hendrysiak

(JAC) fot. (JAC)