06 grudnia 2017

Medale w Olsztynie

Z trzema medalami wrócili z Międzynarodowego Pucharu Polski w Taekwondo Olimpijskim reprezentanci klubu KUK-SON Pawłowice.

Zawody w stolicy Warmii i Mazur były jednocześnie pierwszym turniejem rankingowym Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego na rok 2018. Na starcie stanęło ponad 600 zawodniczek i zawodników.

Klub z Pawłowic reprezentowało 5 zawodników oraz jeden przedstawiciel UKS 5-tka Leszno. Ta ekipa spisała się bardzo dobrze, zajmują kilka czołowych lokat w swoich kategoriach wiekowych. Lena Małecka zdobyła złoty medal w kategorii junior (-42 kg), Jakub Stachowiak sięgnął po srebro w kategorii junior (-45 kg), a Tomasz Firlej wywalczył srebrny krążek w kategorii junior (-48 kg). Na piątych pozycjach uplasowali się: Natalia Kubiaczyk w kategorii młodzieżowiec (-53 kg) i Kamil Małecki w kategorii kadet (-61 kg). Paulina Bieniek z powodu kontuzji w pierwszej walce została sklasyfikowana na miejscach 9-16.