reklama

21 marca 2016

Masz aspiracje na wyższe stanowisko? Lepiej poszukaj pracy!

Badania potwierdzają, że łatwiej awansować, jeśli zmieni się pracę. Jeśli i Ty tak uważasz, zobacz, jakie musisz mieć kwalifikacje, aby ubiegać się o wymarzoną posadę. Ofert nie brakuje. W Lesznie pracodawcy szukają specjalistów, kierowników a nawet prezesów.

Droga rozwoju

Dla ponad połowy Polaków (56%) zmiana miejsca pracy jest najłatwiejszym sposobem, aby uzyskać atrakcyjniejsze stanowisko czy wynagrodzenie – takie wnioski płyną z raportu Pracuj.pl „Wygoda kontra rozwój”. Dlatego, aby na zawodowej ścieżce rozwoju nie stać w miejscu, rozejrzyj się za nową posadą. W Lesznie jest w czym wybierać.

Cenione osoby z kwalifikacjami

Najczęściej firmy poszukują specjalistów. Do osób ubiegających się o to stanowisko adresowana jest nawet połowa wszystkich ofert pracy w Lesznie. Największa ich część dotyczy sprzedaży i obsługi klienta. W tych branżach pracodawcy oczekują od kandydatów minimalnego doświadczenia. Często wystarczy nawet rok przepracowany w sprzedaży, aby spełnić wymagania stawiane w ogłoszeniu rekrutacyjnym.

O specjalistów zabiegają również firmy z branży finansowej. Oferują im stanowiska m.in. doradcy i opiekuna klienta. Oczekują jednak najczęściej dobrej znajomości branży i produktów finansowych oraz doświadczenia w sprzedaży ubezpieczeń lub usług bankowych.

Kierownicy poszukiwani

Na osoby z aspiracjami z otwartymi rękami czekają sieci franczyzowe. To szansa dla tych, którzy nie boją się poprowadzić własnego biznesu pod znaną marką. Mogą przebierać w ofertach z takich kategorii jak: usługi dla klienta indywidualnego, finanse, szkolenia oraz z branży spożywczej.

Dla tych managerów, którzy cenią sobie pracę na etacie, otworem stoi handel. W Lesznie poszukiwani są głównie kierownicy punktów sprzedaży. Koniecznie jednak trzeba się wykazać znajomością branży, w której działa przyszły pracodawca oraz doświadczeniem w zarządzaniu zespołem.

Chcesz zobaczyć, jakich innych kandydatów do pracy potrzebują firmy z Leszna? Zajrzyj tutaj.

871/2016