reklama

05 grudnia 2017

Marszałkowi w rocznicę urodzin (zdjęcia)

Marszałkowi w rocznicę urodzin (zdjęcia)

Do godziny 14 czynne będzie dziś, we wtorek, stanowisko Poczty Polskiej w Bibliotece Ratuszowej na leszczyńskim Rynku. Miejscowi filateliści oferują tam coś zupełnie wyjątkowego, a towar rozchodzi się na pniu.

Okazja jest wyjątkowa.

Właśnie dziś, 5 grudnia, przypada 150. rocznica urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego, od 1928 r. Honorowego Obywatela Miasta Leszna.

- Nie odebrał tego odznaczenia osobiście, ale obywatelstwo przyjął - mówią Tadeusz Posikata i Andrzej Kujawski z leszczyńskiego koła Polskiego Związku Filatelistów.

Na stoisku można kupić okolicznościową kartę pocztową ze zdjęciem marszałka, zaprojektowaną przez leszczyńskiego artystę plastyka Wojciecha Akuszewskiego oraz datownik okolicznościowy, który zaprojektowali Lech Woźny - prezes leszczyńskiego koła PZF i Sławomir Tomków z Poczty Polskiej w Lesznie.

- Początkowo mieliśmy do sprzedaży 200 kart pocztowych, ale zainteresowanie było tak duże, że w ciągu trzech dni musieliśmy dodrukować drugie tyle. Filateliści w kraju dowiedzieli się o nich i do Urzędu Pocztowego nr 1 w Lesznie wpłynęły zamówienia - mówi Sławomir Tomków.

Kartki do wyczerpania nakładu będą dostępne w tymże urzędzie przy ul. Słowiańskiej. Do końca roku będzie tam też okolicznościowy datownik z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego.

Na zdjęciu od lewej pracownicy Poczty Polskiej: Sławomir Tomków i Katarzyna Henczak oraz filateliści: Andrzej Kujawski, Tadeusz Posikata i Mirosław Gertych.

(kin) Fot. K. Zydorowicz