reklamaMajówka z "ABC" dojechała na mety (zdjęcia)

Tysiące osób wzięło udział w 28. Majówce z "ABC" z Leszna do Osiecznej. Większość pozytywnie odpowiedziała na nasz apel i ubrała na rajd stroje biało-czerwone albo uderkorowała rowery. Najstraszy uczestnik naszej wyprawy - Henryk Skrzypek z Leszna miał lat 92 i jak mówił... cały rok czeka na Majówkę z "ABC".

Większość uczestników naszego rajdu to też stali bywalcy, którzy nie wyobrażają sobie długiego weekendu bez rowerowej wyprawy z naszą gazetą. Bo Majówka z "ABC" to największa rowerowa impreza w Polsce - dla dużych i małych, dla grup znajomych i całych rodzin.

W tym roku najmłodsi uczestnicy Majówki z "ABC" mieli po kilkanaście miesięcy. Najstarszy - pan Henryk urodził się 21 stycznia 1926 roku. Razem z wnukiem przejechał całą trasę i z uśmiechem zameldował się w naszym redakcyjnym ogródku na plaży w Osiecznej, gdzie razem z nami zjadł smaczny placek drożdżowy. Obiecaliśmy sobie, że za rok znowu się widzimy.

W tym roku Majówka z "ABC" była w biało-czerwonych kolorach, tak aby uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę i 100-lecie wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Większość uczestników przyjechała w strojach w barwach narodowych i tak też udekorowała swoje rowery. My mieliśmy dla nich dodatkowo biało-czerwone daszki i wstążki na rowery, poseł Adam Szłapka rozdawał chorągiewki.

Majówka przejechała trasą z Rynku w Lesznie przez Nowy Świat, Nową Wieś, Dobramyśl, Pawłowice, Łoniewo do Osiecznej. Na plaży czekało mnóstwo atrakcji, punkty gastronomiczne, salon rowerowy pod chmurką firmy EURO-ROWER. W tym roku po raz pierwszy od wielu lat nie było darmowej grochówki dla wszystkich uczestników. 

Trasa rajdu to było ok. 25 km. Wielu uczestników dołączyło do peletonu po drodze, w poszczególnych miejscowościach, przez które przejeżdżał peleton. Leszczynianie zasługują na szczególne uznanie, bo po Majówce musieli wracać do domów, a z Osiecznej do Leszna ścieżką rowerową jest kolejnych 6 km.

W środę, 2 maja, w Gazecie "ABC" napiszemy o najstarszych i najmłodszych uczestnikach rajdu. Pokażemy także tych, którzy zdobyli nagrody i upominki za strój i dekoracje biało-czerwone. Napiszemy też, kto wygrał rowery w konkursie majówkowym.

Wszystkim uczestnikom Majówki z "ABC" bardzo dziękujemy za obecność, radość, życzliwość!

Podziękowania kierujemy też do naszych Sponsorów i Przyjaciół.

lm, Fot. J. Kuik, J. Rutecka-Siadek

ramka