reklamaMajówka się udała, mimo kapryśnej pogody (dużo zdjęć)

Od rana mocno martwiliśmy się o pogodę, bo jeszcze na godzinę przed rozpoczęciem "Majówki z ABC" w Lesznie padał deszcz. Na szczęście wszystko się udało. W dobrych humorach i bezpiecznie pokonaliśmy trasę z rynku nad zbiornik wodny w Rydzynie, a sygnał do startu dał nam Krzysztof Tumko, rekordzista Guinnessa w 7-dniowym biegu na bieżni.

Takich nerwów nie mieliśmy chyba przed żadną z dotychczasowych Majówek. A przecież jako redakcja gazety "ABC" robimy je od 25 lat. I właśnie dlatego, że to był rajd jubileuszowy, bardzo nam zależało, aby się powiódł. Przygotowania do niego trwały od prawie 3 miesięcy. Wszystko było zapięte na ostatni guzik. Wszystko z wyjątkiem pogody. Prognozy łaskawe nie były.

Na szczęście przed godziną 10 już nie padało. Wystarczyło się tylko cieplej ubrać i można było ruszyć w drogę.

Starterem naszej 25 Majówki z ABC był Krzysztof Tumko. Rowerzyści powitali go oklaskami. A on sam cieszył się z tak licznej grupy osób, które zdecydowały się aktywnie spędzić 1 maja. Komandorem rajdu był Michał Kamiński.

Zanim wyruszyliśmy był konkurs na najstarszych i najmłodszych uczestników Majówki. 

Najstarszą Panią rowerzystką była 72-letnia Halina Augustyniak z Leszna, a najstarszym panem - Henryk Zandecki lat 85 z Leszna. Nagrodę specjalną dostał także Henryk Skrzypek lat 89, który od wielu lat jeździ z nami na Majówce, a od kilku lat zawsze wygrywał konkurs wiekowy.

Najmłodszą uczestniczką, która jechała na swoim rowerku była Wiktoria Poprawska  - lat 3.5, a najmłodszym w siodełku Aleksander Kubiak z Lipna - 21 miesięcy.

Upominki dla tych osób ufundowali parlametarzyści Jan Dziedziczak, Wojciech Ziemniak i Marian Poślednik oraz radny sejmiku Wiesław Szczepański. A nagrodę specjalną dla pana Skrzypka - prezydent Łukasz Borowiak. 

Trasa Majówki z ABC wiodła przez Nową Wieś, Pawłowice, Robczysko, Tworznice i Dąbcze nad Zbiornik Wodny w Rydzynie, gdzie odbył się majówkowy piknik. Na mecie rozlosowaliśmy też rowery od firm Euro-Rower i Marux Centrum Farb i Lakierów. Był też konkurs wchodzenia na piramidę ze skrzynek przygotowany przez firmę Krzysztofa Gerusa. Atrakcją był samolot z CSS AP z Leszna, który zrzucał cukierki.

Nasi sponsorzy

Przygotowane Majówki z "ABC" przez gazetę "ABC" i Stowarzyszenie "Życie jest piękne" nie byłoby możliwe bez szerokiego grona sponsorów i przyjaciół.

Tworzą je: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, Powiat Leszczyński, Miasto Leszno, Miasto i Gmina Rydzyna, Organizacja Turystyczna Leszno-Region, SmakMak z Kąkolewa, Centralna Szkoła Szybowcowa Aeroklubu Polskiego w Lesznie, Hurtownia Słodyczy Dora, Restauracje McDonald`s, Antoniewicz-Parkieciarstwo, Intertools, RAD MED-Łukasz Grzelczak, Serwis Rowerowy Extreme, Zakład Garmażeryjny Specjał, Euro-Rower, Marux, Szkoła Nauki Jazdy "U Jakuba", Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa Hufca ZHP w Lesznie,  Miejski Zakład Komunikacji w Lesznie, FHU Kępka, Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie, Miejski Zakład Oczyszczania.

O nasze bezpieczeństwo zadbają funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, Straży Miejskiej w Lesznie, Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z gmin Krzemieniewo i Rydzyna.

Wszystkim bardzo dziękujemy! Właśnie tak chcieliśmy świętować 25 lat Majówki z ABC!

lm, Fot. E. Baldys i J. Kuik