reklama

13 grudnia 2018

Magazyny schroniska są pełne

Magazyny schroniska są pełne

Międzygminne Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Henrykowie prosi o to, by na razie nie przekazywać  darów w postaci karmy, kołder, koców i ręczników.

Darów jest za dużo, a w schronisku nie ma aż tyle miejsca, by je magazynować.

Małgorzata Buczyńska z Miejskiego Zakładu Zieleni w Lesznie informuje, że odbywa się wiele zbiórek na rzecz schroniska w Henrykowie, a niestety ich przeprowadzanie nie jest konsultowane z placówką opiekującą się zwierzętami.

- Dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane wsparcie i pomoc, jednak obecnie nie mamy miejsca, by magazynować wszystkie docierające do nas dary - mówi M. Buczyńska. - Prosimy nie mieć nam tego za złe, ale ze względów na ograniczone możliwości lokalowe zmuszeni jesteśmy do czasowego zaprzestania przyjmowania darów. Rozumiemy, że właśnie okres przedświąteczny sprzyja chęci obdarowania innych "prezentami" jednak schronisko funkcjonuje przez cały rok. Liczymy na dalszą współpracę z instytucjami i sympatykami schroniska, zwracając się jednocześnie z gorącą prośbą do wszystkich zainteresowanych przekazywaniem darów o wcześniejszy kontakt ze schroniskiem w celu uzgodnienia co w danym czasie jest najbardziej potrzebne naszym podopiecznym.

Obecnie w schronisku w Henrykowie przebywa około 90 psów i ponad 20 kotów.

(jrs)

Fot. schronisko. leszno.pl