reklama

11 sierpnia 2017

MCS-y na miejskim basenie!

MCS-y na miejskim basenie!

Wszystko wskazuje na to, że od nowego roku szkolnego popularne w Lesznie zajęcia w ramach Młodzieżowego Centrum Sportu w Pływaniu odbywać się będą zamiast na Pływalni Akwawit w Środowiskowej Pływalni Edukacyjnej przy SP 7.

Informację na ten temat przekazał w trakcie konferencji prasowej w ratuszu, gdzie żegnano leszczyńskich sportowców udających się na Letnią Uniwersjadę, prezydent miasta. Z jej szczegółami zapoznał dziennikarzy Grzegorz Kapitan, kierownik Miejskiego Ośrodka Sportu.

- Staramy się tak przygotować do nowego roku szkolnego, aby wygospodarować miejsce i nauczycieli do prowadzenia zajęć w ramach MCS - powiedział Grzegorz Kapitan. - Nie ma żadnego problemu, aby już teraz setka dzieci mogła u nas kontynuować naukę pływania. Jest też kadra szkoleniowa.

Zajęcia odbywałyby się raczej popołudniami i rodzice sami doprowadzaliby dzieci na basen.

- Zabezpieczyliśmy także miejsce dla klubu 64-sto Leszno oraz dla pływaczek synchronicznych - dodał szef MOS-u.

Łukasz Borowiak odniósł się natomiast do sytuacji z Pływalnią Akwawit.

- Nie będziemy przekazywać środków, co roku prawie dwóch milionów złotych, do prywatnego podmiotu. Nie możemy przejmować obiektu nie mając żadnych konkretnych danych i bilansów, a także informacji o jego stanie technicznym. Ze swojej strony zorganizowałem u mnie w gabinecie spotkanie z właścicielami Pływalni Akwawit, ale nie skorzystali z zaproszenia. W ten sposób pokazali mnie i mieszkańcom Leszna, że lekceważą ten problem, a korespondencja, jaką otrzymujemy w tej sprawie jest bardzo sucha i jałowa. Stąd podjęte przez nas kroki dotyczące wspomnianego już MCS-u.

(ceg), Fot. archiwum