reklama

11 stycznia 2018

Ludzie Roku 2017 "ABC" i leszno24.pl (zdjęcia)

Ludzie Roku 2017

W czwartkowe popołudnie w gościnnych murach ratusza w Lesznie gościliśmy Ludzi Roku 2017 gazety "ABC" i portalu leszno24.pl. To jedno z najważniejszych i najfajniejszych spotkań w roku organizowanych przez naszą redakcję.  Dlaczego?

Bo inaczej niż w innych plebiscytach, wybierając Ludzi Roku, nie namawiamy do wysyłania kosztownych smsów, ani kupowania gazet z kuponami. O tym, kogo wyróżnimy, decydujemy w redakcyjnym gronie.

- Pod koniec każdego roku proszę dziennikarzy, aby pomyśleli komu przyznamy tytuły, kogo warto docenić. Potem dyskutujemy nad wszystkimi kandydaturami, jeśli jest taka potrzeba robimy głosowanie - mówi Antoni Neczyński, redaktor naczelny "ABC".

Tym razem tytuły Ludzi Roku 2017 przyznaliśmy aż 10 wspaniałym osobom. Wszystkich zaprosiliśmy na spotkanie do ratusza. Od kilku lat właśnie tak robimy, korzystając z gościnnych murów tej najbardziej charakterystycznej budowli w mieście oraz gościnności jej gospodarza - prezydenta Leszna Łukasza Borowiaka. Nasze zaproszenie przyjmuje też zawsze starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, bo nasi laureaci są także mieszkańcami powiatu. W tej edycji bardzo mocno reprezentowana była gmina Włoszakowice.

Tytuły Ludzi Roku 2017 otrzymali:

Irena o Kazimierz Jankowiakowie - pasjonaci turystyki, miłośnicy wędrowania. Od 50 lat,  jako Łaziki, oprowadzają innych po okolicy.

Marzena Majer i Tomasz Walenczak - ludzie wielkich serc, społecznicy. Dla nich niemożliwe nie istnieje.

Damian Kenkel i Adam Kenkel - przedsiębiorcy z Krzycka Wielkiego. Rozwijają firmę założoną przez ojca, wspierają tych, którzy w życiu mają pod górkę.

Marta Figielek - szczęśliwa mama "niepełnosprytnej" Asi. Latem razem pojechały w podróż trójkołowcem po Europie.

Kosma Szafraniak - kolarz, maratończyk. W tym roku dokonał rzeczy wielkiej, długiej na 3142 kilometry.

Ziemowit Dobrzycki - lekarz, neurochirurg. U niego na oddziale PACJENT jest najważniejszy.

Bartosz Smektała - żużlowiec Fogo Unii Leszno. W tym sezonie, jako junior, wygrał wszystko co było do wygrania.

Na naszym spotkaniu zabrakło doktora Dobrzyckiego, któremu wypadły ważne obowiązki zawodowe oraz Bartka Smektały, który tego dnia zdawał egzaminy zawodowe.

Wszyscy wyróżnieni otrzymali oprawione pierwsze strony gazety "ABC", gdzie zamieściliśmy ich zdjęcia oraz upomniki od prezydenta Borowiaka i starosty Wawrzyniaka. A potem był czas na rozmowy przy kawie. Dobre, życzliwe i ciekawe. Takie, z których zawsze rodzą się kolejne dobre inicjatywy. Tak będzie i tym razem, bo nasi Ludzie Roku to ludzie aktywni i pomysłów mają mnóstwo.    

Warto dodać, że tytuły Ludzi Roku przyznajemy bez wiedzy nagrodzonych. O tym, że zostali nagrodzeni dowiadują się z sylwestrowego numeru "ABC" i informacji na naszym portalu leszno24.pl oraz na facebooku.

Relacja ze spotkania z Ludżmi Roku także w gazecie "ABC" w środę, 17 stycznia.

lm, Fot. E. Baldys

jedynka