reklama

14 września 2018

Listy PiS bez celebrytów

Listy PiS bez celebrytów

Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości jako pierwszy zgłosił u komisarza wyborczego pełne listy kandydatów na radnych Rady Miejskiej Leszna. - Nie ma nich celebrytów, na przykład żużlowców - mówi Sławomir Szczot, lider leszczyńskiego PiS. Nie ma także dwójki obecnych radnych.

PiS wystawi kandydatów na radnych we wszystkich okręgach. Jak informuje S. Szczot łącznie jest to 31 osób, w tym 17 mężczyzn i 14 kobiet. Najstarszy kandydat na radnego ma 78 lat, a najmłodszy - 19.

- Większość kandydatów legitymuje się wyższym wykształceniem, ale prawie wszyscy mają duże doświadczenie w działalności społecznej, czy na niwie zawodowej - podkreśla lider leszczyńskiego PiS. 

Pod listami kandydatów na radnych zebrano łącznie 1612 podpisów.

- Kandydaci reprezentują różne zawody. Na listach są: prawnik, nauczyciele, pracownicy oświaty, ekonomiści, psycholog, energetyk, przedsiębiorcy, ale także technicy, sprzedawcy, opiekun osób starszych i opiekun w zawodowej rodzinie zastępczej, emeryci oraz student - dodaje S. Szczot. - Nie ma na listach celebrytów, bo jak się często okazuje, celebryci zazwyczaj dbają o swój własny wizerunek i interesy, a trudniej im pracować na rzecz mieszkańców. Na listach PiS są ludzie zaangażowani w życie miasta i jego mieszkańców, swojej parafii czy zakładów pracy. Warto postawić na tych ludzi.

Wśród kandydatów nie ma trójki obecnych radnych PiS. W wyborach nie wystartuje przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Szczot, bo zgodnie z decyzją władz partii nie może jednocześnie pracować w spółce Skarbu Państwa, pobierać wysokiej pensji i kandydować do samorządu. Z kandydowania zrezygnowali także: najmłodszy radny Dawid Helsner - jego życie prywatne związane jest teraz z Warszawą oraz Marek Goryniak, szef Klubu Radnych PiS - tłumaczy to wiekiem i pracą zawodową.

Na zdjęciu; radni Stefania Ratajczak, Kazimierz Jęcz i Adam Kośmider - kandydują w jesiennych wyborach.

lm, Fot. L. Matuszewska