reklama

10 lipca 2018

Lewica za sprzedażą alkoholu bez ograniczeń

Lewica za sprzedażą alkoholu bez ograniczeń

Leszczyńscy radni Lewicy nie chcą ograniczenia handlu alkoholem w nocy. Przygotowali petycję w tej sprawie. - Zaczynamy zbiórkę podpisów - mówi Grażyna Banasik, kandydatka na prezydenta Leszna. 

Dwa tygodnie temu, na sesji Rady Miejskiej Leszna, radni debatowali nad propozycją ograniczenia nocnej sprzedaży alkoholu. Projekt uchwały, na mocy której miała zostać wprowadzona prohibicja, przygotował prezydent Leszna Łukasz Borowiak. Wnosił on o zakaz handlu napojami wysokoprocentowymi na Starówce od godz. 22 w nocy do 6 rano. Komisja Praworządności i Porządku Publicznego złożyła projekt dalej idący - prohibicja miała dotyczyć całego miasta, a nie tylko jego centrum.

Ostatecznie projekt odesłano do komisji i ma być jeszcze raz analizowany. Radni Lewicy chcieli się dowiedzieć, co o tym pomyśle myślą mieszkańcy. W poniedziałek po południu zorganizowali spotkanie w tej sprawie w ratuszu. Zainteresowanie nie było duże, ale padło kilka wniosków. Między innymi taki, że zakaz nie będzie skuteczny, że lepiej wprowadzić większą liczbę nocnych pieszych patroli Straży Miejskiej i policji. Jeden z mieszkańców chwalił samorząd za to, że ogranicza ilość punktów, które sprzedają alkohol.

Radni Lewicy raczej są za tym, aby sprzedaż alkoholu nie była organiczana i właśnie pod taką petycją będą zbierać podpisy. Można ich będzie spotkać m.in. na Rynku.

Na zdjęciu: radni Lewicy Marek Ganowicz i Grażyna Banasik.

lm, Fot. L.Matuszewska