reklama

11 stycznia 2019

Leszczynianie bez awansu

Leszczynianie bez awansu

Troje leszczyńskich florecistów uczestniczyło w piątek w eliminacjach Pucharu Świata seniorów. Nie zaliczą ich do udanych, bo nie udało im się przebić do turniejów głównych.

Katowice goszczą w ten weekend światową czołówkę florecistek. Wśród nich była Renata Tomczak z IKS-u Leszno. Podopieczna Sławomira Mocka w grupie wygrała trzy pojedynki, a w trzech musiała uznać wyższość rywalek. Piątkowe eliminacje bezpośrednie rozpoczęła od starcia ze Szwedką Ester Schreiber, którą pokonała 15:10. Drogę do sobotniego turnieju głównego zamknęła jej Francuzka Chloe Jubenot. Rozstawiona z numerem 9 rywalka wygrała po zaciętej walce, zaledwie jednym trafieniem - 14:13.

Poza turniejem głównym znaleźli się także wychowankowie IKS-u, broniący obecnie barw AZS-AWF Poznań, Bartosz Cegielski i Adrian Wojtkowiak. Oni walczyli w Pucharze Świata seniorów w Paryżu. Pierwszy z nich, podobniej jak Renata Tomczak, wygrał w grupie trzy pojedynki, a kolejne trzy przegrał. W eliminacjach bezpośrednich trafił na Białorusina Pavela Prokharau, któremu uległ 13:15 i odpadł z dalszej rywalizacji.

Podobnie było w przypadku Adriana Wojtkowiaka. On dobrze poradził sobie w grupach, gdzie wygrał cztery z sześciu walk. W eliminacjach bezpośrednich przegrał jednak z Turkiem Martino Minuto 10:15 i także nie zdołał się przebić do sobotniego turnieju głównego.

(ceg), Fot. archiuwum