reklama

11 sierpnia 2017

Lecą na Uniwersjadę

Lecą na Uniwersjadę

Dwóch leszczyńskich sportowców wystartuje niebawem w 29. Letniej Uniwersjadzie. Na Tajwanie barw Polski bronić będą florecista Bartosz Cegielski i lekkoatleta Grzegorz Zimniewicz.

Zmagania sportowców-studentów potrwają od 19 do 30 sierpnia 2017 r. Na Tajwanie rozgrywane będą zawody w 22 dyscyplinach. Do zdobycia będzie 275 kompletów medali. Dla potrzeb uniwersjady przygotowano blisko 80 obiektów sportowych. Spodziewany jest udział około 10 tysięcy sportowców z ponad 150 krajów całego świata. Polska wystawi 180-osobową reprezentację, która wystartuje w 14 dyscyplinach, w tym w koszykówce kobiet.

Dla Grzegorza Zimniewicza, studenta PWSZ Leszno i reprezentanta Achillesa Leszno, będzie to drugi występ w Letniej Uniwersjadzie. Przed dwoma laty zdobył w Korei srebrny medal w sztafecie 4x100 merów.

Bartosz Cegielski, student AWF Poznań i zawodnik tamtejszego AZS-AWF, jest debiutantem w tej imprezie. On pojawi się na szermierczej planszy jednak jako pierwszy - 22 sierpnia w turnieju indywidualnym i 25 sierpnia w drużynie. Zimniewicz powalczy tylko w sztafecie - 27 i 28 sierpnia.

Na Daleki Wschód wybiera się także Grzegorz Kapitan, prezes Klubu Uczelnianego AZS PWSZ Leszno, który będzie szefem biura misji w Taipei.

Relacje z Tajwanu prowadzić będzie Eurosport 2.

- Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów - powiedział Łukasz Borowiak, który żegnał dzisiaj w ratuszu leszczyńskich sportowców.

Wraz z wiceprezydentem Leszna Piotrem Jóźwiakiem, kanclerzem PWSZ Januszem Połą oraz dwukrotnym olimpijczykiem i medalistą Letniej Uniwersjady z 1999 roku Sławomirem Mockiem wręczyli zawodnikom flagę Leszna i upominki.

Tekst i fot. D. Cegielski