reklama

23 października 2016

Kuźnia otwarta, czas spełniać marzenia (zdjęcia)

Kuźnia otwarta, czas spełniać marzenia (zdjęcia)

Lasocice zyskały miejsce idealne do integracji i zacieśniania więzi między mieszkańcami. W niedzielę oficjalnie otwarto Kuźnię Marzeń - świetlicę, w której ma się odbywać wiele rozmaitych wydarzeń, m.in.: zajęcia sportowe i plastyczne, korepetycje dla dzieci, baliki i festyny rodzinne, nauka języków obcych, spotkania poświęcone historii regionu i wiele, wiele więcej.

Inicjatorami stworzenia Kuźni Marzeń byli młodzi mieszkańcy Lasocic, Przybyszewa i Ogrodów ze Stowarzyszenia ZMW Przybyszewo, którym przewodzi Mikołaj Kostaniak. Pomocną rękę wyciągnął do działaczy proboszcz lasocickiej parafii ksiądz Józef Wilk. To on postanowił udostępnić im dawną salkę katechetyczną, w której powstała świetlica.

Fundusze na niezbędny remont i wyposażenie Kuźni wywalczono w konkursie Fundacji Aviva. Najpierw pomysł zyskał aprobatę internautów, potem jury konkursu. Zdobyto dofinansowanie w kwocie 20.000 zł.

Świetlica jest już gotowa. W uroczystym otwarciu uczestniczyły tłumy mieszkańców.

- Każdy, kto w jakikolwiek sposób przyczynił się do realizacji projektu, zostawił tutaj swoją cząstkę - stwierdził prezes ZMW Przybyszewo Mikołaj Kostaniak.

- Jestem dumny z faktu stworzenia Kuźni Marzeń. Dziękuję wszystkim działaczom za wielkie zaangażowanie. Daliście przykład innym społecznościom w gminie, powiecie i całym województwie. Życzę mieszkańcom, aby Kuźnia wydawała plony - dziękował i gratulował wójt Święciechowy Marek Lorych.

- Dobrze wybraliśmy, pieniądze nie zostały zmarnowane. Najważniejsze, że nie zawiedli państwo samych siebie. Cieszę się, że projekt z Lasocic został tak pięknie zrealizowany - mówiła z kolei Iga Młynarczyk, juror w konkursie Fundacji Aviva.

Świetlica została poświęcona. Po uroczystym przecięciu wstęgi zebrani wypełnili ją po brzegi. Były występy przedszkolaków z Lasocic oraz ich pasowanie. Przygotowano też okoliczny tort.

Tekst i fot. md