reklama

09 lipca 2018

Krzak marihuany w prezencie na 18-tkę

Krzak marihuany w prezencie na 18-tkę

Trzech mieszkańców Leszna i okolic odpowie za posiadanie marihuany i uprawianie krzewów tej rośliny. Jeden z nich dostał sadzonkę marihuany na… osiemnastkę.

To, że mężczyźni posiadają środki odurzające policjanci ustalili w wyniku czynności operacyjnych. Dwóch  z zatrzymanych to znajomi: 18-letni mieszkaniec gminy Osieczna i 19-letni mieszkaniec gminy Krzemieniewo. W lesie w okolicy Kąkolewa uprawiali dwa krzewy marihuany.

- Regularnie je podlewali i nawozili - mówi Monika Żymełka, rzeczniczka leszczyńskiej policji. - Rośliny rosły w doniczkach umieszczonych na leśnej polanie. Były wysokie na kilkadziesiąt centymetrów. Okazało się, że młodszy z mężczyzn otrzymał od starszego sadzonkę marihuany w prezencie na osiemnaste urodziny. Drugi krzew należał do 19-latka, u którego w domu znaleźliśmy jeszcze jedną, małą sadzonkę marihuany oraz niewielką ilość suszu tej rośliny.

Trzecim zatrzymanym jest 23-latek z Leszna, który na podwórzu swojej posesji uprawiał trzy krzewy marihuany. W jego domu policjanci także znaleźli małą ilość suszu marihuany.

Mężczyznom za posiadanie i uprawianie narkotyków grozi do 3 lat więzienia.

J.W. Fot. KMP Leszno