reklama

Co, gdzie, kiedy?

Kolekcja MOCAK-u w MBWA w Lesznie

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Galeria MBWA, ul. Leszczyńskich 5
Data rozpoczęcia: 20-05-2017 18:00
Data zakonczenia: 16-06-2017 18:00
Organizator: Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie

Opis wydarzenia:

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie oraz Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy: KOLEKCJA MOCAK-u w MBWA w Lesznie

Wernisaż wystawy 20 maja (sobota) 2017, godz. 18.00

Galeria Miejskiego Biura Wystaw Artystycznych w Lesznie ul. Leszczyńskich 5

ekspozycja wystawy do 16 czerwca 2017

wstęp bezpłatny

Społeczna rola Kolekcji Kolekcja MOCAK-u, licząca prawie 5000 prac, jest zbiorem różnorodnych postaw artystycznych, bogactwa medialnego oraz tematycznego sztuki współczesnej. Nie faworyzujemy żadnego kierunku czy okresu w sztuce współczesnej, choć w tym zbiorze można dostrzec pewne jej obszary, którym poświęcamy szczególną uwagę – jest to między innymi konceptualizm, Fluxus, sztuka krytyczna, sztuka społecznie zaangażowana, postmodernizm. Poprzez gromadzone prace chcemy przekonać do wartości krytycznego myślenia oraz pokazać sztukę jako ważne narzędzie interpretacji i poznania rzeczywistości, swego rodzaju barometr mierzący niezależność myślenia społeczeństwa.

Kolekcja MOCAK-u w MBWA w Lesznie wpisuje się w wieloletni projekt badawczy realizowany przez Muzeum, którego celem jest analiza społecznej roli sztuki, rozumianej nie jako przyjemność, ale przede wszystkim jako narzędzie pojmowania i zmieniania świata. Prezentowane na wystawie prace skupiają się wokół czterech głównych zagadnień: historii, społeczeństwa, rodziny i mechanizmów świata sztuki. Azorro Edward Dwurnik Leopold Kessler Giorgi Kjartansson Shahar Marcus Małgorzata Markiewicz Csaba Nemes Dan Perjovschi Łukasz Surowiec Kateřina Šedá Krzysztof Wodiczko kurator: Monika Kozioł

Zobacz dziś:

Przed nami:

Regulamin dodawania nowych wydarzen

Zapowiedzi imprez edukacyjnych, kulturalnych i sportowych odbywających się w powiecie leszczyńskim zamieszczamy bezpłatnie.

Zastrzegamy sobie prawo do niepublikowania zapowiedzi bez podania przyczyn. W przypadku imprez komercyjnych zastrzegamy sobie prawo do publikacji informacji po uzgodnieniu ze zgłaszającym opłaty za promowanie wydarzenia.

Organizatorzy ubiegający się o patronat medialny nad imprezą proszeni są o kontakt z redakcją: abc@gazetaabc.pl