reklama

11 lipca 2018

Kibice Unii pobiegną dla Mariki

Kibice Unii pobiegną dla Mariki

Kibice Unii Leszno organizują drugi bieg charytatywny pod hasłem "Wszystkie drogi prowadzą na Smoczyka". Tym razem pobiegną ze stadionu Chrobrego w Głogowie. A wszystko po to, aby zebrać pieniądze na turnus rehabilitacyjny dla Mariki Majewskiej, fanki leszczyńskich Byków. Już można wpłacać na ten cel pieniądze. 

Bieg odbędzie się 28 lipca. Udział w nim zadeklarowali już Bartosz Domagała i Dawid Krause. Rok temu też biegli - z Rawicza. W tym roku wydłużają trasę do 45 km. Pobiegną więc maraton z nawiązką niemal trzech kilometrów. Kibicowanie biegaczom można połączyć ze wsparciem Mariki. 

Marika Majewska mieszka w Lesznie. Ma 21 lat. Urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową, z wodogłowiem oraz niedowładem kończyn dolnych. Od dziecka porusza się na wózku inwalidzkim. Ma też inne dolegliwości, z którymi się zmaga, ale mimo to jest twardą i nieustępliwą kobietą, a w dodatku - jak przystało na prawdziwą leszczyniankę - jest fanką Unii Leszno. Ma to po rodzicach i starszym bracie. Dopingowanie Byków stało się jej pasją. Interesuje się także koszykówką, piłką nożną, piłką ręczną, siatkówką i wieloma innymi sportami, więc śmiało można powiedzieć, że gdyby nie przeciwności losu zapewne byłaby ona sportowcem.

Kibice Unii Leszno, zrzeszeni w Stowarzyszeniu Sympatyków Klubu Unia Leszno oraz w grupie Leszczyńscy Patrioci postanowili wybiegać dla Mariki dwutygodniowy obóz rehabilitacyjny. Taki wyjazd kosztuje 5600 zł. Zbiórka już trwa i każdy może dorzucić trochę złotych. Klikajcie tutaj.

Dla nas to nie będzie wiele, a dla Mariki i jej zdrowia - to wielka sprawa!

lm