reklama

14 września 2018

Kary za Wrocław

Kary za Wrocław

Komisja Orzekająca Ligi nałożyła kary na Spartę Wrocław, Piotra Rusieckiego i Piotra Barona. To pokłosie pierwszego meczu półfinałowego PGE Ekstraligi we Wrocławiu.

Wrocławski klub musi zapłacić 30 tysięcy złotych w związku z niezapewnieniem sprawnego urządzenia technicznego – maszyny startowej.

Prezes Unii Piotr Rusiecki został ukarany przez KOL kwotą 10 tysięcy złotych za przekazanie publicznej informacji, z której wynikało, że przed meczem wrocławska drużyna  trenowała starty „na zgaszenie zielonego światła”, co mogło sugerować, że gospodarze przewidywali późniejsze wystąpienie awarii maszyny startowej.

KOL nie znalazł podstaw do określenia celowości działań klubu z Wrocławia.

Menedżer "Byków" Piotr Baron musi z kolei zapłacić 5 tysięcy złotych w związku z jego publiczną wypowiedzią dotyczącą „wyłączenia bandy” przez klub z Wrocławia. Nie przedstawił dowodów na to.

Ponadto w stosunku do WTS SA wymierzono karę pieniężną w wysokości 10 tysięcy złotych i zawieszono jej wykonanie na okres 12 miesięcy w związku z nieudostępnieniem drużynie gości dostępu do parku maszyn niezwłocznie po przybyciu przed meczem.

Kary nie są prawomocne i przysługuje od nich odwołanie do Trybunału Związku.

(ceg), Fot. E. Baldys (archiwum)