reklama

11 stycznia 2018

Jeszcze pachnie nowością (kilka zdjęć)

Jeszcze pachnie nowością (kilka zdjęć)

- Pokazujemy kolejny etap prac modernizacyjnych i remontowych w naszej jednostce, które zostały przeprowadzone po to, by obywateli podejmować w godnych warunkach - mówił dzisiaj insp. Krzysztof Nowak, komendant miejski policji w Lesznie.

Prace sfinansowało miasto Leszno oraz Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu. Wykonano je na parterze budynku jednostki przy ulicy Ks. Korcza.

- Wcześniej nie wyglądały ciekawie, teraz nie mamy się czego wstydzić. Osoby przychodzące do nas będą przyjmowane w warunkach przyzwoitych - kontynuował komendant. - Drugi cel remontu był taki, by trzon prewencji znajdował się w jednym miejscu, blisko dyżurnych i sal odpraw. Są tutaj pomieszczenia dla naczelników sztabów i kierowników ogniw patrolowo-interwencyjnych. Ponadto modernizacji poddano 2 pomieszczenia, w których są poczekalnia oraz punkt przyjęć obywateli. Podobne prace były wykonywane w budynku komendy przy ulicy 17 Stycznia, również recepcja i poczekalnia zostały wyremontowane.

Komendant poinformował jeszcze, że w ramach funduszy komendy w Lesznie, odnowiono pomieszczenia II Rewiru Dzielnicowych. 

- Poprawiliśmy te warunki w miarę naszych możliwości - tłumaczył K. Nowak. - To nie koniec, jutro na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji zostanie ogłoszony przetarg na naszą strzelnicę.

Na prezentacji pomieszczeń obecny był prezydent Łukasz Borowiak, na którego ręce komendant policji złożył podziękowania za wsparcie prac remontowych i modernizacyjnych.

- Dziękujemy za pomoc finansową i rzeczową. Podziękowania należą się także pozostałym samorządom, które wspierają naszą działalność również finansowo i rzeczowo. To poprawia funkcjonowanie naszej jednostki.

Łukasz Borowiak dziękował radnym, bo zaakceptowali prezydencką propozycję wsparcia policji przez miasto.

- Rozmawiamy z komendantem Krzysztofem Nowakiem o tych najważniejszych potrzebach jednostki, nie tylko pod kątem remontów, ale również zakupów przydatnych funkcjonariuszom w ich służbie. Mam satysfakcję, że przychodząc do komendy przy ulicach 17 Stycznia i Ks. Korcza widać jak się poprawiają warunki pracy policjantów, a też chodzi o to, by mieszkańcy widzieli, że komenda tworzy dobre warunki dla osób, które przychodzą na policję w różnych sprawach. Widać, że pieniądze które przekazuje samorząd nie idą na marne.

(jrs)

Fot. Justyna Rutecka-Siadek