reklama

06 listopada 2018

Jesteś fanem żużla? To już ostatnia szansa

Jesteś fanem żużla? To już ostatnia szansa

Zwykle zapraszamy na wernisaże, tym razem zachęcamy - nietypowo - do wzięcia udziału w finisażu, czyli uroczystym zamknięciu wystawy. Zaplanowano atrakcje dla fanów żużla. Nie przegapcie tej okazji!

Dobiega końca leszczyńska wystawa „Żużel. 80 lat wrażeń”, prezentowana w Galerii Sztuki Muzeum Okręgowego przy ul. Narutowicza, w budynku dawnej synagogi. Czasu na zwiedzenie wystawy było sporo, ale nie wszyscy skorzystali z zaproszenia, m. in z uwagi na wyższe niż standardowo ceny biletów.
 
W najbliższy piątek, 9 listopada, wystawa zostanie zamknięta, i będzie to mocne zakończenie. Wstęp tego dnia będzie bezpłatny, a w programie spotkania przewidziano liczne atrakcje.
 
- Jest to unikalna okazja nie tylko dla tych, którzy jeszcze wystawy nie widzieli, ale także tych, którzy dobrze ją znają. Finisaż uświetni obecność żużlowców Unii Leszno, którzy wraz z Romanem Jankowskim zaprezentują tegoroczny, zwycięski puchar za zdobycie drużynowego mistrzostwa Polski. Ponadto, będzie można zapoznać się i zakupić nową publikację autorstwa Wiesława Dobruszka, lokalnego pasjonata żużlowego, który tym razem opowiada o pamiętnym triumfie „byków” w latach osiemdziesiątych. W wydarzeniu udział wezmą także przedstawiciele toruńskiego Muzeum Sportu Żużlowego – współtwórcy wystawy - informuje Tomasz Rak z Muzeum Okręgowego w Lesznie.

 Spotkanie odbędzie się 9 listopada o godzinie 13 w Galerii Sztuki Muzeum Okręgowego.

 (kin), Fot. Unia Leszno