reklama

15 grudnia 2018

Jasełka w Przedszkolu Miejskim nr 13 (zdjęcia)

Jasełka w Przedszkolu Miejskim nr 13 (zdjęcia)

W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Lesznie, przedszkolaki z grupy Niedźwiadki z Przedszkola Miejskiego nr 13 im. Zdobywców Świata wystawiły dla swoich koleżanek kolegów, pań nauczycielek, rodziców i dziadków, jasełka pt. "Przedświąteczne zamieszanie".

Piękne widowisko związane z Bożym Narodzeniem przygotowały nauczycielki Beata Rajewska i Natalia Zielińska.

Na początku kilka ciepłych słów skierował do wszystkich ks. proboszcz kanonik Mieczysław Jarczewski.

Przedstawienie przeplatane było popisami artystycznymi Tygrysków, przygotowanymi przez Marlenę Gumpert-Bok i Agnieszkę Duczmańską. Grupa Kangurki wystąpiła z "Tańcem Elfów",  przygotowanym przez Jadwigę Jaszkiewicz i Monikę Konieczną. Z tańcem "Kochany panie Mikołaju" przygotowanym przez Annę Przybylak, wystąpili przedszkolaki z grupy Żyrafki. Natomiast Żółwiki zaśpiewały piosenkę "Jest taki dzień" i kolędę "Gore gwiazdka Jezusowa" przygotowane przez Joannę Bartkowiak-Niedzielę i Jolantę Zarembę. W finale jasełek, przedszkolaki wspólnie z całą wodownią, zaśpiewały popularną kolędę "Wśród nocnej ciszy".

Na zakończenie serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne złożyła uczestnikom spotkania Bogumiła Baryga. Ona też zaprosiła do wspólnego stołu, na którym wystawione zostały pyszne wypieki rodziców i owoce.

Trzeba nadmienić, że Przedszkole nr 13 czynnie włączyło się do ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Zebrane dary już po raz drugi, przekazane zostały do potrzebującej sześcioosobowej rodziny.

ed fot. E.Baldys