reklama

08 listopada 2013

Jaka będzie obwodnica Leszna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na budowę obwodnicy Leszna. Będzie gotowa w 2017 roku. Dziś (piątek) w Gazecie "ABC" prezentujemy dokładną mapę z przebiegiem tej trasy. Warto popatrzeć, jaki będzie jej kształt.   

Na tę decyzję Leszno czekało od lat. Teraz już wszystko wiadomo - droga ekspresowa S5 w części stanowiącej obwodnicę miasta już na pewno będzie budowana. Są zagwarantowane rządowe pieniądze na ten cel.

Zadanie podzielono na dwie niezależne części. Jedna z nich stanowi 9 kilometrowy odcinek z Kaczkowa do Zaborowa. To zadanie obejmuje również wykonanie bezkolizyjnego węzła drogowego na skrzyżowaniu drogi S5 i drogi krajowej 323 Leszno-Góra oraz łącznika między tym węzłem, a dotychczasową szosą rydzyńską. 

Drugie zadanie obejmuje 19-kilometrowy odcinekk S5 z Zaborowa do Radomicka.

Na te zadania ogłoszono dwa niezależne przetargi, prawdopodobnie prace będą wykonywane przez dwie różne firmy w tym samym czasie.

Zakończenie budowy całej obwodnicy następi w 2017 roku.

Droga ekspresowa S5 ominie Leszno od strony południowej. Do miasta będzie można wjechać trzema węzłami drogowymi usytuowanymi za Zaborowem, w pobliżu elewatora przed Lasocicami i w okolicach Święciechowy. 

Warto zapoznać się ze szczegółową mapą drukowaną w piątkowym "ABC".

an, Fot. Archiwum "ABC"