reklama

21 maja 2018

Inicjatywa uczennic II LO. Można skorzystać

Inicjatywa uczennic II LO. Można skorzystać

Sześć uczennic II Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie prowadzi warsztaty dla uczniów innych szkół. Można się zapisywać. Ich celem jest...

odnalezienie pasji w uczeniu się. Udowadniają, że nauka może być ciekawa, że można się inaczej uczyć, niekoniecznie powtarzając nudne ćwiczenia. Chcą udowodnić, że nauka wcale nie jest taka trudna, że łatwo ją zrozumieć.

W tym celu przygotowały ciekawe i atrakcyjne warsztaty z kilku przedmiotów: z matematyki, historii, języka angielskiego, geografii i chemii.

Prowadzą je: Julia Kowalik, Wiktora Talarowska, Aleksandra Furman, Anna Wróbel, Anna Brzezewska i Kinga Markowska.

Swój projekt nazwały "Zrozumieć, Zdać, Zainspirować" - odwracając wyznawaną przez uczniów zasadę 3 x Z, czyli: zakuć, zdać, zapomnieć. Mają wsparcie szkoły, która sfinansowała wydruk plakatów i ulotek informacyjnych oraz swojego wychowawcy Roberta Robaczyńskiego.

Jeśli są grupy zainteresowane uczestnictwem w warsztatach, mogą skontaktować się z prowadzącymi na Facebooku, wpisując nazwę projektu: Zrozumieć Zdać Zainspirować. Idealnie, by była to cała klasa szkolna, około 30 osób. Warsztaty są prowadzone bezpłatnie.

Zdjęcie z zajęć, które odbyły się w szkole w Lasocicach.

(kin) Fot. Archiwum