reklama

13 stycznia 2018

Inicjatywa roku 2017: Leszczyńskie Becikowe (zdjęcia)

Inicjatywa roku 2017: Leszczyńskie Becikowe (zdjęcia)

Leszczyńskie Becikowe było jedną z najważniejszych inicjatyw podjętych przez samorząd Leszna w roku 2017. Tak mówił przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Szczot, na spotkaniu noworocznym radnych wszystkich kadencji. Odbyło się ono w piątkowy wieczór w Miejskim Ośrodku Kultury. 

Na spotkanie zaproszeni zostali radni, którzy pełnili swoje funkcje od roku 1990 oraz radni obecnej kadencji. W sumie przez siedem samorządowych kadencji mandaty sprawowało 125 osób.

Gospodarzem spotkania byl przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Szczot. Chwilą ciszy uczczono radnych, którzy zmarli w minionym roku. Byli to Zbigniew Kowalczys i Hieromin Domagała. Wyczytano także nazwiska pozotałych 17 radnych, których nie ma już wśród nas.

Przewodniczący Szczot podsumował miniony rok pracy radnych. Za jedną z najważniejszych decyzji uznał wprowadzenie Leszczyńskiego Becikowego, czyli 1000 zł na każde dziecko urodzone po 1 stycznia 2017 roku. Zdaniem przewodniczącego, to właśnie Leszczyńskie Becikowe oraz inne programy prorodzinne wprowadzane przez samorząd przyczyniły się do tego, że Leszno zostało Wielkopolską Gminą Przyjazną Rodzinie 2017.

lm, Fot, E. Baldys