reklama

13 marca 2018

Ile zapłacimy za wodę i ścieki?

Ile zapłacimy za wodę i ścieki?

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie przygotowało nowe taryfy opłat za wodę i ścieki. Czy będzie drożej niż teraz?

Od nowego roku w gospodarce wodno-ściekowej zaszły ogromne zmiany. Powstało Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie i jego oddziały regionalne. MPWiK podlega pod Wody Polskie we Wrocławiu.  

Do 12 marca wszystkie zakłady wodociągowe w kraju miały obowiązek przesłać do Wód Polskich proponowane taryfy opłat za wodę i ścieki i to na kolejne 3 lata. MPWiK zrobił to w poniedziałek. Wody Polskie mają 45 dni na podjęcie decyzji czy nowe stawki zostaną zatwierdzone czy odrzucone.

Czy w Lesznie, Lipnie i Święciechowie będą podwyżki cen za wodę i ścieki? Zapytaliśmy Rafała Zalesińskiego, prezesa MPWiK sp. z o.o. w Lesznie: 

- Nie chciałbym teraz wypowiadać się w tej sprawie ponieważ sporo jest zmian. Inne są choćby grupy taryfowe i sama konstrukcja taryf. Mówimy również o okresie trzyletnim, a nie tylko jednego roku obowiązywania taryf. W najbliższym czasie  planujemy specjalną konferencję prasową i wtedy podamy zarówno Radnym, jak i Mieszkańcom, wszystkie najważniejsze informacje.   

Co warto podkreślić, nowe stawki nie muszą już być - jak to było do tej pory - zatwierdzane przez radnych. Wejdą w życie po przyjęciu ich przez Wody Polskie i opublikowaniu na ich stronie internetowej. Potem ukażą się także na stronach Leszna, Lipna i Święciechowy oraz stronie MPWiK. Dostępne mają być także w Biurze Obsługi Klienta MPWiK. 

Obecne stawki opłat za wodę i ścieki obowiązują od 1 maja 2017 i zgodnie z nowym prawem mogą być ważne do 9 czerwca 2018 roku.

lm, Fot. Archiwum leszno24.pl